K-Wave event in Athens, Greece [IN GREEK]

Σας αντιγράφω εδώ μια ανακοίνωση της Κορεάτικης Πρεσβείας στην Αθήνα, που στάλθηκε μέσω Facebook

Korean Embassy in Greece (주그리스 대한민국대사관)

11 November at 14:49 ·

:pushpin: Ανακοίνωση :mega:

Σας περιμένουμε την Παρασκευή 22 Νοεμβρίου στο Divani Caravel, Horizon Hall στις 19:30 για μια βραδιά K-Wave με πολύ κ-ποπ μουσική, χορό και κουιζ.
Η εκδήλωση είναι alcohol free.

Για να δηλώσετε συμμετοχή στέλνετε μήνυμα στο kwavegreece@hotmail.com τα ονοματεπώνυμο σας και τη λέξη Κ-wave Night ως τίτλος μηνύματος. Σε κάθε email επιτρέπεται η συμμετοχή 2 άτομων (αναγράφετε και τα 2 ονόματα).

:exclamation:Προθεσμία δήλωσης συμμετοχής: 20 Νοεμβρίου 2019 :exclamation:
Θέσεις : 200 άτομα

Δική μου σημείωση:
Τους ρώτησα το εξής:
“Δεν μου είναι ξεκάθαρο. Είναι κάτι σαν συναυλία (θεατές βλέπουν τραγουδιστές και χορευτές να τραγουδούν-χορεύουν) ή κάτι σαν πάρτυ (μουσική από στερεοφωνικό, πίστα και οι συμμετέχοντες χορεύουν);”
Ρώτησα το ίδιο και στην ομάδα KpopWorldGreece

@apapadat, @bluemaeri, @christie_sk, @christina_, @nik_os, @katerina1308, @melina97, @thegeo_115, @nancy_vryza, @kalliniki,

1 Like

@elfie_karoussi, @horora, @glykeria, @chrisanthi, @artemulita, @katrapt123_979, @demmy_pan_750, @dramagr, @evasimprint, @horora,

@magdation, @dimi_989, @noula199676_941, @sissyklou, @nadine_ks, @vacw_hajistrath, @mary_loves_viki, @kwnstantinak_96_162, @fthia.

@irmar
Καλή μου Ιρένε μάλλον είναι το δεύτερο αν κρίνω από παλιότερες ευκαιρίες που μου έχουν πει τα κορίτσια που έχουν πάει.
Επίσης πολλές από τις κοπέλες που έκανες ταγκ έχουν να μπουν στο βικι πάνω από δύο χρόνια που τις θυμήθηκες, μου κάνει εντύπωση.

Μου απάντησαν, είναι κάτι ενδιάμεσο. Έχει ζωντανούς τραγουδιστές λέει, και κορεάτικο φαγητό, και κουίζ.
Ναι, από Ελληνίδες μεταφράστριες έχω μείνει λίγο πίσω, δεν ασχολούμαι πια καθόλου. Είχα ένα γκρουπ από καλές, αλλά πολύ λίγο νέο αίμα.

1 Like

Καλησπέρα!!!

Ενδιαφέρον φαίνεται, δεν ξέρω όμως μήπως είναι μόνο 12χρονα. Εκτός αν μαζευτούμε από εδώ μέσα και πάμε.

Μπα μπα μπα, σαν τα χιόνια!
Θα πάνε κάποιες από τις συμμαθήτριές μου από τα κορεάτικα του Διδασκαλείου. Βέβαια κι αυτά είναι 19-22χρονα.
Εγώ μάλλον όχι, γιατί η k-pop μ’αρέσει όλο και λιγότερο. Ήλπιζα πως θα είχε μουσική για να χορέψουμε εμείς.
(Αν βέβαια γουστάρεις μια μέρα να βρεθούμε για πίτσα, είμαι μέσα!)

1 Like

Καλημέρα κορίτσια!
Εγώ δυστυχώς μένω εκτός Ελλάδας και εκείνη τη μέρα δε θα μπορούσα να βρίσκομαι μαζί σας! Δεν ακούγεται και άσχημο βέβαια…

1 Like

Ήθελα και event τρομάρα μου, μην πω πώς μου πήγε η εβδομάδα στη δουλειά. :rage::rage::rage:

ναι αμέ, πρέπει να μαζευτούμε κάποια στιγμή έτσι κι αλλιώς όλες, δεν είμαστε και πολλές!

1 Like