^^ Pe viki, despre verzi si uscate ^^

Scuze ca n-am putut sa ajut, inca mai sunt pe picior de plecare… ultimele cumparaturi inainte de plecare…

it’s ok, s-a rezolvat^^

Drum bun! Sa ajungeti cu bine in tara.

Multumesc!!! Abia astept!

1 Like

Drum bun @danylor! Romania te asteapta cu bratele deschise!

1 Like

http://discussions.viki.com/t/prime-minister-is-dating/877

Buna fetelor.
am ajuns si eu pe aici intr-un final…cam tarziu :stuck_out_tongue: m-am gandit sa fac si eu reclama noului meu proiect, care va incepe in ianuarie :smiley: si anume http://www.viki.com/tv/20024c-inspiring-generation …al 2-lea proiect la care lucrez in calitate de moderator…la primul (Beautiful Man) este mult mai usor, avand-o pe @optyk optyk alaturi pentru a ma ajuta/indruma :smiley: Am in echipa vreo 3 incepatori, insa am zis sa le dau o sansa si sa-i ajut cum pot :smiley:
De aceea as avea nevoie de un editor bun…daca este cineva disponibil si ma poate ajuta raman recunoscatoare!! Mie imi va fi greu sa ma ocup si de editat…din moment ce voi avea si eu o parte de tradus (ianuarie este o luna groaznica, cel putin pentru mine, fiind luna examenelor si ultima din semestru). Sau sa ma ajutati cel putin la primele 2-4 episoade…pana va trece luna ianuarie. :stuck_out_tongue: Dupa aceea cred ca voi face fata. :smiley: De asemenea incepand din februarie sunt ‘disponibila’ pentru a ajuta, deci daca veti avea nevoie sa nu ezitati sa ma intrebati!! Ajut cu mare placere! :smiley:

1 Like

@ealfine - intreaba de niadeea daca are timp, ea de obicei numai editeaza. E Andreea Spranceana pe fb (in grup).

Multumesc! am mai lucrat cu ea, am sa o rog sa vad daca are timp :smiley: Vacanta placuta Dany!! Si in legatura cu eleva mea…:smiley: sa stii ca este foarte constiincioasa :smiley: aproape a terminat episodul…m-am uitat putin peste traducere, asa scurt…si cred ca a facut treaba f buna (bine, va trebui sa ma uit la intreaga traducere…oricum scrie destul de corect din cate am vazut) in mare chiar s-a descurcat! :smiley:

Buna, vroiam sa va anunt [in cazul in care nu ati aflat deja] ca a aparut un nou serial britanico-american “Dracula”… cu Jonathan Rhys Meyers in rolul lui Dracula/Vlad/Alexander. Cu siguranta il stiti din serialul “The Tudors”, unde l-a jucat pe Henric al VIII-lea.

La sfârșitul secolului al XIX-lea, un Dracula misterios ajunge în Londra, dându-se drept antreprenor american care vrea să aducă știința modernă în lumea victoriană. El este interesat mai ales de noua tehnologie a energiei electrice care promite să lumineze noaptea - lucru util pentru cineva care evită soarele. Dar Dracula are un alt motiv pentru călătoriile sale: el speră să se răzbune pe cei care i-au dat un dar blestemat cu secole în urmă: nemurirea. Totul pare a merge conform planului… până când se îndrăgostește nebunește de o femeie care pare a fi o reîncarnare a soției sale moarte

2 Likes

@morico eu il stiiiiiiiiiu, sunt la zi cu episoadele.
imi place la nebunie. nu mai stiu in care episod era, dar la un moment dat a vorbit in romana. nimic special, un simplu “noroc”, dar m-am bucurat teribil, parca castigasem premiul cel mare la loto

2 Likes

Exact, la fel si eu. Si ce bine a pronuntat!

Apoi cuvantul Dracula - pronuntat usor, romaneste… fara accentul slavo-rus, stiti la ce ma refer…

Pacat ca americanii intrerup serialele in perioada sarbatorilor… revine pe 3 ianuarie. Hoho… un cadou de Anul Nou, intarziat!

1 Like

@ealfine - fetele obisnuiesc sa dea feedbackuri si nu uita sa ii spui si ei cum evolueaza, ok?

@danylor Da o sa-i spun! Am inceput azi sa o corectez…a terminat cu episodul 11, insa nu am apucat inca sa corectez totul…dar nu cred ca este mare graba, oricum am vb cu ea…si saptamana care vine este una ‘destul de plina’ pentru amandoua, deci probabil o sa lasam corectarea pe la mijlocul saptamanii viitoare…nu este nicio problema, nu-i asa? Dupa care te voi anunta si pe tine! :smiley:

@optyk Buna optyk, te poti uita putin in doc, au fetele niste nelamuriri in legatura cu traducerea la Beautiful Man…si eu ma numar printre ele. :)) Daca ai timp te rog sa ne ‘lamuresti’! :stuck_out_tongue: Mersi!

m-am uitat, am vazut, dar inca n-am avut timp sa caut in episod ca sa vad exact cum trebuie tradus, sorryyyy. maine e ultima zi plina pe anul asta (sper), apoi o sa intru in normal cu toate si promit sa recuperez

@ealfine m-am uitat prin doc, ti-am lasat mesaj acolo, hope it helps ^^ daca nu, lasa liber si completez eu cand editez

@ealfine - ca pentru toata lumea… si eu am multe activitati zilnice dintre care multe sunt neprevazute. De fapt ordinea lor sunt neprevazute caci nu cred ca voi apuca sa intalnesc toata lumea pe care o doresc sau sa fac tot ce mi-am propus. Vom tine ziua copilului, un eveniment grandios intrucat pana acum am suprapus ziua lui (20 dec) cu Craciunul si va fi prima data de la 1 anisor ca ii tinem separat si asa ca la carte. Apoi e si pt mine ca pentru toti Craciunul cand se aduna toata familia si toti prietenii… deci, clar ca inteleg si asta suna pentru toata lumea: “LUATI PAUZA, VACANTA, LIBER, cum vreti, pe perioada Sarbatorilor” si nu va faceti griji, dar sa anuntati supervizoarele daca veti lipsi zile intregi, sa stie.

O saptamana placuta!

1 Like

Buna fetelor,
Imi spuneti si mie ce seriale urmariti acum pe Viki (sau site-uri similare)?
ma refer la cele care ruleaza pe posturile coreene/chineze/japoneze/turcesti, nu cele care deja s-au incheiat.

Eu urmaresc:
Seriale chinezesti :Best time
Seriale turcesti: Ebb and Tide
Seriale coreene: Empress Ki + Bel ami, Medical top team (astea doua din urma mai mult din plictiseala, ca sunt ceva mai libera in perioada asta)
Seriale japoneze: -

Sunt curioasa ce va fi in loc de Heirs (bine ca s-a terminat).

Serial japonez: “Tokyo Bandwagon” - despre un anticariat si o familie zanatica ^^
Serial corean: “Well Brought Up Daughter, Hana” - pe care vreau sa-l vad… dar Viki n-are licenta inca…