Poleć dramę <3

A ja bym chciała polecić Tajską dramę A Tale of Thousand Stars. Przepiękna opowieść o chłopaku z bogatej rodziny, któremu zostaje przeszczepione serce dziewczyny o imieniu Torfun. Na początku opis może brzmieć tandetnie, ale ja dramę oglądała ciurkiem. Była taka dobra!

2 Likes

To się pewnie czasem zdarza, chociaż na moje oko znacznie częściej dramy są oceniane zbyt wysoko niż zbyt nisko :wink: W ogóle naprawdę się cieszę z tego wątku, bo teraz zdecydowanie łatwiej mi będzie coś interesującego dla siebie znaleźć.

Wiem, że to żartobliwie, ale żeby nie onieśmielać pasjonatów dram, ujmę to w inne słowa. Kto się nie zgadza, ten zapewne ma inny gust :wink:
Więc tym bardziej polecając jakąś dramę czy film warto dołączyć kilka słów o niej (bez spoilerów, oczywiście), żeby poszukiwacze dram łatwiej mogli podjąć decyzję, którą z nich chcą obejrzeć :slight_smile:

2 Likes

Wielkie dzięki za polecenie tej dramy! Naprawdę mnie zaciekawiłaś :slight_smile: Tajskie dramy do tej pory nie kojarzyły mi się z jakimś dobrym poziomem (oczywiście biję się w piersi, bo nie powinnam sobie wyrabiać takiej opinii na podstawie tych paru tajskich dram, które zdołałam obejrzeć), ale człek nic nie poradzi, albo coś mu się podoba, albo nie.

W ogóle z tajskimi produkcjami (i tu kolejne wyznanie) miałam dodatkową komplikację. Otóż język tajski przez wiele lat brzmiał w moich uszach, jak zlepek dziwnych dźwięków spowodowanych nieudolnością języka (w sensie narządu w jamie ustnej). Nie byłam w stanie z powagą obejrzeć żadnego tajskiego filmu. I absolutnie nie mówię o tym prześmiewczo, to naprawdę był dla mnie problem. Na szczęście już się to zmieniło i teraz już potrafię oddzielić słowa i słyszę normalną mowę. Jestem zatem w pełni gotowa zagłębić się w klimaty tej części Azji. I mam szczerze nadzieję, że ta drama zmieni moje poglądy na temat kina tajskiego :slight_smile:

Mówię głównie o ocenianiu w stosunku do innych ocen w obrębie kdram i innych takich, a w zasadzie o jej popularności :smiley: Więc to jakby jeden i ten sam problem, czy jedna rzecz jest oceniona zbyt wysoko, czy druga zbyt nisko imo

W zasadzie to nie wiem, co napisać, bo 99% byłoby spoilerami. Tak w skrócie i bez szczegółów: głównie śledzimy historię małżeństwa, gdzie mąż ma pewne dość spore problemy z wiernością, a żona fascynuje się tematyką morderstw i jest autorką kryminałów. W pewnym momencie okazuje się, że pewna osoba zostaje zamordowana. Była to kobieta, która znała ich obu, lecz jej relacja z nimi była dość… specyficzna, przez co sytuacja nieco się komplikuje. Wszyscy, włącznie z widzem, próbują odgadnąć, kto mógł ją zabić i dlaczego.

1 Like

Fajny “trailer” XD

https://www.viki.com/videos/1175351v-teaser-1

O to chodzi? (wolno łapię, wybacz jak coś :sweat_smile: )

Nie no, super! Totalnie ponad moje najśmielsze oczekiwania :slight_smile:

Wreszcie udało mi się tę dramę obejrzeć. Muszę przyznać, że tajskie dramy się rozwijają i idą w dobrym kierunku :slight_smile: Gdzieś czytałam, że Tajlandia znalazła dla siebie niszę i zawojowała rynek filmów LGBTQ+ a zwłaszcza BL. Generalnie lubię te klimaty, trzymam kciuki za kolejne tajskie dramy :+1:

Wracam z komentarzem tak po czasie, ale tę dramę też obejrzałam od strzału, bardzo mnie wciągnęła. Zakończenie mnie total wkurzyło (kiedyś bym takie uwielbiała, ale mi się parę lat temu pozmieniało;) szczegółów nie wyjaśnię, żeby niue spojlerować ^^.
Miałam co najwyżej zawahanie (chyba) w 14 odcinku, bo tam się akcja zapętliła i miałam wrażenie deja vu :wink:
Pomimo tych drobnych minusików, drama bardzo na plus, świetny scenariusz, super gra aktorska, świetna praca kamerzystów, piękna grafika :+1:

1 Like

Cieszę się, że się podobała :slight_smile: Zgadzam się. Nie wiem, czemu tak to zakończyli… Choć od początku czułam, że tak będzie niestety… Ale mimo tego drama świetnie zrobiona :smiley: Tak jak z „Twenty Five, Twenty One” - zdania może są podzielone, ale dla mnie drama przecudowna, choć zakończenie bez sensu :woman_shrugging:

2 Likes

Witam poleci Iashley dla mnie propozycje Koreańskich dramatów bardziej romansowych tego typu seriali?

Witaj, Piotrze @piotrboguszewski03_6. Sporo propozycji seriali koreańskich znajdziesz tutaj: Watch Korean Dramas, Chinese Dramas and Movies Online | Rakuten Viki – wystarczy tam wybrać sobie kategorię w GENRES po lewej np. Romantic Comedy czy Romance (choć każdą dramę trzeba sprawdzić indywidualnie, jeśli chodzi o dostępność polskich napisów z tego, co wiem; kiedyś można było szukać po języku napisów, ale Viki chyba usunęło tę opcję, niestety). Nie wiem, jakiego rodzaju romanse lubisz. Czy oglądałeś już jakieś, które Ci się podobały? Wtedy łatwiej coś doradzić.
Czy pytasz o dramy tylko na Viki czy na innych platformach też? Nie wiem, czy masz konto na Viki, w tym konto VikiPass, bo większość koreańskich seriali jest dostępna w pakiecie płatnym.

1 Like

tak oglądałem takie romansy Numbers,# Love Affairs in the Afternoon, Absolute Boyfriend oraz jestem w trakcie oglądania serialu strong underdod The Red Sleeve, Dr. Romantic 2, Flower of Evil, dokładnie te wszsytkie oraz film sex in zero czy coś doradzisz mi i udzielisz pomocy gdzie do kogo bardziej znanego Krytyka serialowego oraz filmowego mógłbym napisać bo dodałem własny post w generalnej dyskusji odnośnie żeby tamta społeczności mi zaproponowała i się podzieliła swoimi serialami takimi oraz filmami ale raczej pisałem o serilach i mało osób do mnie napisało jedynie 5?

1 Like

bo na tym serwisie viki.com jest opcja w odtwarzaczu sobie włączyć napisy Polskie

Nie wiem, czy są tu jacyś znani lub zawodowi krytycy serialowi :thinking: Jesteśmy bardziej miłośnikami azjatyckich produkcji. Jeśli chciałbyś poznać opinie innych na temat różnych seriali, to w aplikacji Viki możesz sobie wejść w daną produkcję, a potem w Reviews (Recenzje) – tam znajdziesz opinie innych oglądających. Na Androidzie można wybrać sobie język, tak żeby wyświetliły się recenzje po polsku, ale na iOS już nie ma takiej opcji.

Tak, możesz wybrać sobie język napisów w aplikacji lub w przeglądarce, ale nie każda drama ma napisy polskie (choć koreańskie zwykle mają lub niebawem będą mieć). Pamiętaj tylko, żeby nie korzystać z autotłumacza na Viki, bo wtedy, nawet jeśli dana produkcja ma napisy polskie i wybierzesz sobie napisy polskie, będą ci się wyświetlać dziwaczne dialogi, bo ten tekst i tak jakoś leci przez tłumaczenie automatyczne. Takie nas doszły słuchy.

a polecisz ze swojej strony jeżeli znasz seriale alebo bardziej jeszcze jakieś filmy ale muzyczne czy są takie podobne do street dance,step up takie fajne do obejrzenia oraz dodatkowo dopytam czy słuchasz sporo muzyki Koreańskiej żeby mi coś zapronować do posłuchać artystów nie mam bladego pojęcia jaki gatunek słuchasz bo chciałbym muzyki w kimacie blacpink,bts coś tego rodzaju itp: :wink:

a podyskutujesz ze mną jeszcze na temat muzycznych seriali oraz K-popu muzyki jak Blackpink,Bts żebyś mi coś polecił napisał i przygotował rozpiskę w pdf i mi wysłał taką na kartce czy gdzieś tutaj na dziale jest dział gdzie mogę społeczności zadać inne pytanko

Cześć kochani, wieki mnie tu nie było, ale ponieważ zdarzyło mi się obejrzeć dramę z naprawdę fajnym tłumaczeniem, zaglądam tu więc, żeby polecić nie tyle dramę (która skądinąd też jest sympatyczna), ale tłumaczenie właśnie.

Drama " My Lovely Liar" - moderatorka i (z tego, co widzę) również tłumaczka: nasza iashley :heart:
Kochana, fajnie się czyta, tekst dobrze płynie, brzmi naturalnie i - co wcale nie takie częste - poprawny. Człek nie musi się zastanawiać, co tłumacz miał na myśli ;)) kawał dobrej roboty! :clap: Dzięki za Twoją pracę :heart:

4 Likes

Mi również się super oglądało tą dramkę, ale muszę przyznać, że oglądałam po angielsku, bo nie mogłam się doczekać każdego odcinka, a na finał nawet moja mama się wciągnęła :smiley: Ale iashley to zawsze tłumaczenia pierwsza klasa i wszystko ma zawsze pod kontrolą :smiling_face_with_three_hearts:

2 Likes

Ale niezły plot twist nam zafundowali, co? Nie spodziewałam się tego ani przez chwilę! :flushed: Udało im się chyba wodzić nas za nos, bo nie wiem jak wy, ale ja po drodze podejrzewałam różne osoby (nie chcę tu spojlerować :sweat_smile:). Winną osobę też, ale ogólnie takiego rozwiązania sprawy się nie spodziewałam. Taka milusia ta drama, a ostatni odcinek to uśmiech na twarzy non stop :smiling_face_with_three_hearts: :face_holding_back_tears:

2 Likes