Viki

Türkçe Çevirmen ~ Turkish Subbers


#1

Herkese merhaba!

Bu başlık Viki üzerinde güncel olarak çeviri yapan, çeviri yapmakla ilgilenen ancak henüz yeni olduğu için nereden başlayacağını bilmeyen tüm Türkçe çevirmenlerin faydalanabileceği bir başlık!

Maalesef Viki üzerinde bir Türkçe topluluğu yok. Sayımız az proje sayısı ise çok olduğundan yeni başlayan ve hevesli olan çevirmenler bile bir süre sonra yalnız başına çalışmaktan yoruluyor ve çeviriyi bırakıyor. Güncel çeviri yapan kişiler de ya ellerinde onlarca proje olmasına ve çevirmemelerine rağmen daha çok projeye başvurup ellerinde hobi olarak biriktiriyor ya da kendi eski projeleri için yeni çevirmenleri kullanarak canlarından bezip sıkılıp platformu terk etmelerine sebep oluyor. An itibari ile Türkçe çevirmeni olup düzenli çeviri yapan kişi sayısı neredeyse bir elin parmaklarını geçmiyor. Bu sebeple yeni gelecek kişilere düzenli çeviri yapan ve düzgün iletişim kurabilen insanlardan oluşan Türkçe ekibimizi tanıtmak istiyorum.

EVREN Türkçe Çeviri adı altında Viki üzerinde gönüllü çevirmenlik yapıyoruz. Ekip olarak asıl odağımız on-air yani yayında olan en güncel Kore dizilerini bölümler yayınlandıktan 3 gün içerisinde çevirmek. Ancak eski Kore dizi/filmleri ve diğer dillerde projeler üzerinde de ekip-dışı olarak çalışıyoruz. Eğer Viki’de yeniyseniz ya da düzenli çeviri yapacak bir ekip arıyorsanız, bize ulaşabilir, başta misafir olarak aramıza katılıp, bir süre birlikte çalıştıktan sonra ekibimize katılıp katılmak istemediğinize karar verebilirsiniz.

Ekibimize yalnızca İLETİŞİM KURABİLEN ve haftada 3 part çeviri yapabilecek kişileri ekip üyesi alıyoruz. Ancak projelerimizden yalnızca bir ya da bir kaçına da düzenli katılım sağlayabilecek arkadaşları seve seve misafir olarak aramıza davet ediyoruz. Tecrübeli/tecrübesiz herkesin katılımına ve dilerlerse geri bildirim sağlamaya açığız, ancak düzenli iletişimde kalamayacak ve düzenli çeviri yapmaya vakit ayıramayacak arkadaşları ekibimize maalesef kabul edemiyoruz.

Ekibimizin ve benim harici projelerimi BURAYA tıklayarak profilimde görebilirsiniz. Eğer bizimle birlikte çeviri yapmakla ilgileniyorsanız ŞURAYA tıklayarak bana mesaj atabilir ya da Discord üzerinden ashina#6712 kullanıcı adı ile ekleyip iletişime geçebilirsiniz.

İyi günler dileriz!

:dragon: EVREN TR ÇEVİRİ :crescent_moon:


#2

(post withdrawn by author, will be automatically deleted in 24 hours unless flagged)


#3

Yukarıdaki bildiri hala güncel, ekibimize katılmak için mesaj atabilirsiniz! :heart: