Magyar Viki-topik! ^^

Sziasztok! ^^

Az elmúlt pár nap egy kicsit zűrzavaros volt, nem igazán volt időm feljönni ide… De végre itt vagyok! :smile: És végre úgy tűnik, nem bugos az oldal, remélem így is marad! :thumbsup:

Falatka, az általad írottakkal nagyjából egyetértek - legalábbis azokkal kapcsolatban, amiket láttam. ^^ Kivéve a Personal Taste-tel, az nekem nagyon tetszett. Sokkal jobban, mint pl. a BOF vagy a Heirs. A történet legalább eredeti volt, nem az a tipikus szegény lány-gazdag fiú sztori, amiben 20 részen keresztül szenvednek… Lee Min Hót pedig én nem tartom annyira jó színésznek (mélységesen elnézést kérek a sok rajongótól) - nem rossz, sőt, de szerintem vannak nála sokkal jobbak.

Nagyon sajnálom, ami történt, őszinte részvétem!

Én sem vagyok egy technikai zseni, a képbeillesztést is itt tanultam fórumon a vikisektől. ^^ És hát mindig olyan jókat találok, hogy nem bírom ki, hogy ne tegyem be őket. :blush: Ha zavar titeket, szóljatok nyugodtan szóljatok! ^^

Szandra!
Nem is hallottam még erről a módszerről, de utánajárok, mert engem is érdekel! ^^

Na most megyek, nézem az It’s Okay, It’s Love-ot, mert még nem tudtam végignézni a 14. részt. ^^
Sziasztok!

1 Like

Szia Linda!

Én részemről szeretnélek megkérni, hogy véletlenül se hagyd abba a képbeillesztéseidet!!! IMÁDOM ŐKET! Amikor azok a fránya bugokat itt ette a fene, ezzel vígasztalódtam :))))
Sőt elárulod a titkot, hogy merre érdemes vadászni ezekre ?

A nyelvtanulási módszer tuti, három nyelvnél teszteltem :slight_smile: Egyedül a koreainál nem, mert abból nem létezik… De ha lenne, tuti, hogy azzal tanulnám!!!

Hajjaj, nekem is milllió fordítani valóm van…

Sziasztok!

Köszönöm az együttérzést, aranyosak vagytok.
Én még nem is halottam a Gaál Ottó kreatív nyelvtanulásról, de majd utánanézek. Köszönöm a tippet. Szerintem azért a motiváció a legfontosabb. Akarni kell, különben a fene megette az egészet. Pl. imádom nézni a koreiai sorozatokat, mégsem akarok megtanulni koreaiul. Nem is tetszik különösebben, inkább csak érdekes. De az biztos, hogy csak eredetiben jó nézni őket, a szinkron csak elrontaná, ezt nem lehet magyarul visszaadni.
A képbeillesztések nagyon cukik, szóval jöhetnek minden mennyiségben. Nagyon nehéz megcsinálni? A page design-t már meg se merem kérdezni. Az nekem kínai. Nagyon ügyes vagy, Szandra, hogy ilyeneket is meg tudsz csinálni. Honnan lehet ezt megtanulni?
Linda, az It’s Okay, That’s Love nekem is nagyon tetszik, alig várom a következő részt. Ez a skizofrénia nem egyszerű dolog, a Tourette-szindrómáról anno tanultunk a fősulin, de konkrét példán egész más. Mindig is azt gondoltam, hogy a pszichológusok többsége maga is kezelésre szorul, és lám, tényleg. A Csernus-félék papolnak a párkapcsolatokról, közben sose volt épkézláb párkapcsolata, ő maga is klinikai eset. Persze, biztosan vannak kivételek, de a többségre igaz. Azért nagyon érdekes. Ezt a témát még sokáig lehetne boncolgatni…

Szia Szandra!

Örülök, hogy tetszenek. ^^

Háááát… elárulom a hadi titkot. ^^ Általában tumblr-en találom őket, “kdrama” keresőszó alatt. :smiley:

Na akkor mindenképpen utánajárok, mert most kezdtem franciául tanulni, és jó lenne minél hamarabb belerázódni. ^^

Eljött az a pont, hogy alig várom, hogy írj bármiről is! Imádom, hogy kendőzetlenül megmondod bármivel kapcsolatban a véleményed! Üdítő, és frissítő nekem. A mai világban ez ritka! A napjaim egyik fénypontja, amikor olvasom akármit is írsz :slight_smile:
Igazad van a motivációval kapcsolatban. Anélkül nem megy a nyelvtanulás. És ez a szép, hogy mindenkinek más nyelv tetszik! Én beleszerettem a koreaiba Tény, hogy talán nem is a filmek miatt, hanem a zene miatt. Nagyon szeretem részemről a k-popot. Mára milliónyi zeném van! Őszintén szólva csak ezt hallgatok. Például ha takarítok ezerrel, bömböltetem a zenét, és teli torokból éneklek hozzá… És hát csak akkor éneklek, ha tudom a szöveget (nem vagyok egy “bikicsunáj” alkat :slight_smile: .) Szóval jött magától a dolog.
És akkor most jöjjön az egyik kedvencem!
Dobpergés és harsona!!! Szóljanak a fanfárok:

FT Island: Madly

http://youtu.be/9apgCBPFevc

Lindának már meséltem, hogy őt, Lee Hoong Gi az egyik kedvenc énekesem és színészem. :frowning: Ő volt Jeremy a You are Beautiful-ban :slight_smile:

Nem volt rossz szereposztás :slight_smile:

A design nem is olyan bonyolult, mint hittem :slight_smile: Ha akarod, szívesen elmondom, hogy hogy csináltam!

1 Like

Angyal vagy Linda!!!

Ezer millió hála érte, azt hiszem fogok keresgélni én is, mert hihetetlenül tudják közvetíteni a hangulatokat! És nagyon feldobják a topic-okat!

Köszönöm!

A kreatív német tényleg jó, érdemes utána járni. :slight_smile:

Sziasztok!

Falatka! Nahát mégis hogy a lótúróba nem vettem észre, hogy írtál? Vagy lehet, hogy tegnap egyszerre írtunk? Elnézést kérek, hogy nem reagáltam rá.

Teljes mértékben egyetértek, hogy a szinkron elrontja a sorozatokat. A történelmi sorozatok szinkronjai még egész tűrhetőek voltak (közel sem jók, de tűrhetőek), viszont a Pastáé az valami borzalom volt…

Örülök, hogy neked is tetszenek. ^^ Egyáltalán nem nehéz, elég bemásolni a kép címét, és elvileg meg kell jelennie (egérrel jobb gomb a képen->“kép címének másolása”->beillesztés).

Egyetértek. Viszont egy kicsit úgy érzem, túlreagálják ezt a skizofrénia dolgot a sorozatban. Valóban komoly betegség, nem tudom, hogyan reagálnék, ha kiderülne egy ismerősömről, de ebben a sorozatban mindenki annyira összetört miatta, mintha szerencsétlennek csak egy hete lenne hátra vagy nem tudom…
Nagyon tetszik, hogy szépen lassan kiderül, hogy senki sem százas. És szerintem ez így van a valóságban is, senki sem teljesen normális, mégis, ha valaki egy kicsit más, azt elítélik az emberek.
És tök jó ez a rejtélyesség, folyamatosan derülnek ki újabb dolog, amikre nem is számítanánk. Főleg Jae Yul családjával kapcsolatban.
És a zenék! Mindig eltalálják a jelenethez illő muzsikát. Ráadásul én először találkozom olyannal, hogy olyan zenék vannak, amit nem kifejezetten a sorozathoz írtak.
Például ez nagyon tetszik:
https://www.youtube.com/watch?v=Fynl_6Havpw

Szandra! Igazán nincs mit. Érdemes keresgélni, nagyon jók szoktak lenni! ^^

Éééés ne feledjük - legalábbis mivel egyik kedvenc színészem, én szeretném itt megemlíteni, - hogy ma van Jung Il Woo 27. születésnapja! 생일 축하해요! :heart:

Helló csajok!

Még mindig csak hárman vagyunk, de sebaj! Lesz ez még ígyse!
Lídia, boldog 27. születésnapot kívánok a kedvencednek! Szemtelenül fiatal, de nagyon cuki. A It’s Okay-ban ez az egyik kedvenc számom, alig várom, hogy felcsendüljön. Rettentően kíváncsi vagyok, mi lesz a vége. Hány rész van még hátra?
Tündéri vagy, Szandra! Nini, a bohókás Jeremy! Imádtam a karakterét a sorozatban. Fetrengtem a röhögéstől, mikor meghallottam, hogy Angelina Jolie-ról nevezte el a kutyáját. Haláli volt. Meg amikor megjelent előtte Go Mi Nam, mint valami szexistennő. Imádtam a titkos buszjáratot és a motorját meg mindent. Fogalmam sincs, milyen a való életben, de ez a szerep telitalálat volt. Nem is tudtam, hogy igaziból is énekes. Le vagyok maradva, látszik, hogy semmit sem tudok a K-popról. És milyen férfias hangja van. Tetszik, érdekes a hangszíne, jó mély, icipicit rekedtes. Ki gondolta volna erről a kölyökképű srácról, hogy ilyet is tud. Nem semmi. Tényleg jó, tetszik. Kár, hogy nem értem a szöveget.
Általában a filmzenék is tetszenek. Nagyon feldobják a sorozatokat. És olyan jól eltalálják az időzítést. A Marriage, Not Dating-ban nekem az is újszerű volt, mikor sípoltak vagy mit csináltak, ha valami meghökkentő dolgot mondtak. Hihetetlen, miket ki nem találnak!
Csajok! Rakjatok még fel sok ilyen jó zenét, légyszi! Nekem ugyan nincs kedvencem, egyszerűen csak szeretem, ami jó. A zenét én is mindig bömböltetem házimunka közben.
Ha nyerek a lottón (nehéz lesz, mert nem lottózok), ígérem, elviszlek benneteket Dél-Koreába. Bár félő, hogy csalódás lenne, hogy nem is olyan, mint ahogy a sorozatokban látjuk. De azért feláldoznám magam. Egye fene, jöhet Jeju sziget meg a többi…
Igazatok van, mindannyian habókosak vagyunk. Csak van, aki tagadja (hát az nem én vagyok). Muszáj kicsit lököttnek lenni, különben megkeseredett savanyú uborkák lennénk. Ettől szép az élet. Addig jó, míg a saját hülyeségeinken is tudunk nevetni.
Szép estét nektek!

Apropó, Szandra, mi a helyzet a Marriage, Not Dating 15. (utolsó előtti) részével? Látom, még el se kezdték fordítani. Csináljam meg?

Helló nektek! :smile:

A Bride of Century-t láttad? Ott már nem olyan kölyök képű, és ő a főszereplő! Egyébként normál esetben úgy működik a dolog, hogy valaki először lesz Idol, utána színész, de az ő esetében nem. Ő eredetileg színész, csak utána fedezték fel, hogy mennyire jó énekes!

És ha már Bride of Century:

http://youtu.be/srSFK-AbWgQ

Ja. és igen megköszönöm, ha megcsinálod a Marriage 15. részét. Angyal vagy!

Lídia! Én is Boldog szülinapot Jung Il Woo-nak!!! :slight_smile:

Oké, Szandra, legkésőbb hétvégére meglesz a Marriage, Not Dating. És ezzel újabb sorozat lesz kész magyar felirattal. Hip-hip-hurrá!

1 Like

Szuper vagy! Köszönöm!

Terveztem, hogy rákérdezek a lányra, hogy nem ér rá, vagy miért nincs még kész, és hogy megkérlek, hogy csináld meg… De megelőztél. :slight_smile: Egy rugóra jár az agyunk! :slight_smile:

Ha már Jolie-t emlegettük:

Linda! Ezer hála a tippért! :slight_smile:

Szia Falatka!

Ismét itt vagyok, csak hogy ne hiányozzak neked :wink:

Óriási nagy kérésem van!

Nincs kedved beszállni a Discovery of Love fordításába? Nagyon megúsztam vele, és szükségem lenne a segítségedre!!!

A legtöbben akik fordítanak magyarra suliba járnak, és a suli mellett nincs idejük fordítani, vagy le vannak tiltva róla…

Szia Linda!

Miért nem csodálkozok, hogy te fordítod a Night Watchmant??? :slight_smile:

Ezt találtam neked :smiley:

Szeretem őt én is! :smile:

Szia Szandra!
Majd belenézek, és ha tetszik, akkor lehet róla szó. De nem ígérek semmit. Még a Marriage, Not Dating-ot se fejeztem be, mert csütörtökön nem töltötte be a viki a videókat, semmit, pedig a youtube működött, tegnap meg én nem értem rá. De ma remélem, sikerül befejezni. Még annyi kérdésem lenne, hogy ismertetőt szoktál írni hozzá magyarul? Mert én úgy láttam, ha magyarra van beállítva a profilod, akkor magyarul írja ki a sorozatismertetőt, már ha van magyar nyelvű összefoglaló. De ezekhez a műszaki dolgokhoz egyáltalán nem értek.

Szia Falatka!

Oké, nézz bele, aztán majd mondjad, hogy van-e kedved hozzá! Meg ezen kívül van még jó pár sorozat, ami segítségre vár :wink:
Szoktam írni ismertetőt, a Marriage-hez is fogok, csak jussak odáig! De szerintem a hétvégén azt is megcsinálom. Annyira jó, hogy a szíveden viseled a sorsát!!!

Sziasztok!
hííí végre megataláltalak titeket! ^.^
Nagyon szuper ötlet ez a topic, köszönöm, hogy szóltatok. Szerintem tök jó, hogy megismerhetjük egymást :smiley:
Akkor azt hiszem én is alakítok valami bemutatkozás félét:
Tünde vagyok, 16 éves (azt hiszem még kis pisisnek számítok xD), és kb. 2 éve naaagy kpop fan. Akkor kezdtem doramákat nézni, amikor kijött a To The Beautiful you, mert nagyon kíváncsi voltam Minho-csiguszra. Mondjuk mégsem az volt az első sorozatom, mert akkor még nem beszéltem egy mukkot sem angolul, és magyarul meg nem találtam sehol, de a keresés közben rátaláltam a You’re beautiful-ra, és kész, teljesen beszippantott. :smiley:
A fordítást idén nyár elején kezdtem, mert nagyon unatkoztam, és bár néha piszok nehéz, nagyon tetszik, remélem a végeredmény is élvezhető :smile:
Egyébként nagy kedvenceim a Heartstrings, az összes kretén jelenet ellenére :smiley: és a Doctor stranger, mert bár szeretem az ilyen könnyű, egyszerű sorozatokat, ebben pont az tetszett, hogy tele volt érdekes és izgi (és néha követhetetlen) mellékszálakkal (meg Lee Jong Sukkal khm khm). Zeneileg pedig örök és legnagyobb kedvenc a Super Junior, de az FT Island és a CNBlue is nagyon elöl van a listán ^.^
Jjja, azt hiszem ennyi :smile:
UI.: ezer bocsi a Marriage, not datingért, csak elkezdődött a suli, és úgy a nyakamba szakadt minden, hogy csak lestem o.o

Hello Suzanne_!

Végre itt vagy!!! Vártalak nagyon!

Igen! A fordításod végeredménye is élvezhető :wink:

A Marriage miatt ne kérj bocsánatot, mert tudom, hogy be vagy havazva, így is nagyon sok segítséget nyújtottál hozzá! És valljuk be, a suli az első! De azért ha lesz időd mellette, szívesen dolgoznék veled ismét együtt! Szólj és megbeszéljük bármikor :smiley_cat:
Egyébként én is el vagyok csúszva vele, még nincs meg a magyar leírás…

Ó! A zenei ízlésed remekbe szabott!!! Az a bizonyos lista!!! Hát őszintén szólva még azt is nehéz meghatározni, hogy az első 10-be melyik bandák férnek bele! Egyébként én inkább fiúbandákat hallgatok!
Imádom a B.A.P-t, (mázlista tücsök révén a düsseldorfi koncertjüket szinte legelől csápoltam végig), EXO, 100%,Beast, Big BAng, BTOB, Boyfriend, CN Blue, FT Island, MBLAQ, SUJU és még ezer évig sorolhatnám!

http://youtu.be/UTsjjH2guKE

Hihi, most várom az első eredeti SuJu CD-met, ami fotókkal van bővítve! Hála VIKI-nek!!! Ez volt a fődíjja az augusztusi Sub-a-thron-nak!

A kedvedért egy kis SuJu: Mamatica

http://youtu.be/0paFbYoBu5c

Remélem élvezni fogod!

Na már meg is csináltam :stuck_out_tongue_winking_eye:
Talán lassan fel is tölti a rendszer :smile: