Magyar Viki-topik! ^^

És ha már a Marriage Not Dating-nél járunk…
A strandos résznél majd leestem a székről, mikor Han Yeo-reum (Jeong Jinwoon) ledobta a pólóját!!!

A folytatás sem volt rossz, jót nevettem:

De hát mindegyik sorozatot feldobják egy ilyesmi résszel :slight_smile: örömömre!!!

Egyébként nekem sokszor a “second lead” a szívem csücske. Ti is így vagytok ezzel? Egyébként imádom, hogy a karakterek a sorozatokban nem tökéletesek, de éppen a hibáik miatt jobban szerethetőek. :slight_smile: Emberibbek. Még ha néha kicsit túlzott is a dolog.

EZT NÉZZÉTEK!!!

SZUPEREK A MAGYAR LÁNYOK (A VIKI-N IS :stuck_out_tongue_winking_eye: )

http://blog.viki.com/2014/09/congrats-to-top-subtitlers-of-august.html

Végre kész a Marriage, Not Dating, már csak át kell nézni.
Igen, szegény Gi Tae gyorsan fel is húzta a pólóját. Egy ilyennel versenyezni? Azért megható jelenet is volt benne, pl. mikor Gi Tae (15. rész) az anyukájával beszélt telefonon és burkoltan, de beismerte, mennyire szereti a Muttit.
Gratulálok az augusztusi top fordítóknak! Ez igen!
Suzanne_ , üdv. a klubban! Ne aggódj a korod miatt, az én lányom is 16 éves, tudom, szóval tudom, mennyire le vagytok terhelve. neki is 8 órája van naponta, fél négyig, plusz a délutáni tesi, utazás, este ér haza és még tanuljon másnapra. Ráadásul német kéttannyelvű suliba jár, a tantárgyak többsége németül van. Hát nem könnyű! Szóval megértem, ha nincs időd.
Igen, Szandra, én is sokszor a másodhegedűsnek drukkolok, bár tudom, hogy nem ő lesz a befutó, de sokkal jobban tetszik, mint a főszereplő.
Jé, erősítsetek meg! Ugye a Discovery of Love-ban a mostani pasi a Lie to Me-ben volt másodhegedűs, a kisöcsi.Ott nagyon-nagyon szerettem. Olyan cuki volt. Amúgy is egyik kedvenc sorozatom a kategóriájában.
Erről jut eszembe, itt a fórumon találtam egy olyat, hogy a TOP 3 koreai sorozatot kellett megjelelölni. Hát ez nagyon nehéz kérdés. Nem tudom… Segítség!

Szuper! Én is megcsináltam hozzá a magyar covert, de nem tudom, hogy frissítették-e már :slight_smile: Akkor kész van minden szempontból!
A póló ledobós jelenetben Gi Tae arca tetszett a legjobban! Annyira jó a mimikája! Igazad van, az aranyos jelenet volt!

Huhh… Top 3 sorozat… nézegettem sokat, de igazán nem tudnám megmondani, hogy melyik három a top nálam. (ahogy már a zenénél is kifejtettem). Azért vagyok döntésképtelen ez ügyben, mert nagyon sok jó sorozat van, és mindíg az aktuális hangulatomtól függ, hogy melyik a kedvencem. Arról nem is beszélve, hogy annyi féle van. Persze vannak, amik nem olyan emlékezetesek, de talán minden sorozatban van olyan jelenet, ami kifejezetten a szívemhez nőtt…

Ja, erről jut eszembe. Nekem nagyon tetszett például a Ghost. Nem romantikus, hanem krimi, de nagyon jó.
Amire igazán a drámát tudom ráhúzni, az az I Miss You. Talán pont ez a sorozat nálam benne van a top 3-ba. (a többit még nem tudom.)

Őszintén szólva, mikor Linda kérdezte, hogy ki a kedvenc színészem, egy párat felsoroltam, de nagyon sokat imádok! Nem lehet köztük dönteni.
Hozzáteszem már tininek sem voltam rajongó alkat, soha nem volt senki, akit igazán kiemeltem volna. Mindíg az aktuális alakítást néztem, illetve zenében, hogy milyen az adott szám, az soha sem érdekelt igazán, hogy melyik együttes az előadó, vagy hogy milyen stílust játszanak. Úgy szoktam fogalmazni, hogy Mozarttól a Metallica-ig bármit meghallgatok, ha tényleg jó zene.

Tényleg, meghallgattad amiket feltöltöttem? Tetszenek?

jaaj az én kis papacitoim :3 (Mit keres torreádor a vadnyugaton??) Dilibogyók, nagyon bírom őket :smiley:
A miracles in december félelmetesen jó, ezek hárman együtt… .
Egyébként azon a listán így az első három után sorrendet felállítani lehetetlen küldetés szagú… mint a top 3 dorama :smiley:

Na igen a torreádor vadnyugaton, az vicces :slight_smile: Én is nagyon szeretem őket!

Igen! Szívemből szóltál! Sorrendet állítani lehetetlen…

Egyébként akartam mondani, hogy tonnányi zeném van, szóval, ha kell valami szól és már küldöm is! Vagy ha nincs meg, pikk-pakk megszerzem :wink:

Mi a véleményed a second lead probléma felvetésről?

Hát én néha nem is tudom eldönteni, kinek szurkoljak… Főleg ha mindkettő édes, vagy mindkettő genyó, nagy dilemma szokott ez lenni nálam xD

Ez igaz. Főleg ha vannak szemét dolgai, de van valami mögötte, hogy miért teszi…

Sziasztok!

Szandra!
Hát persze, amikor megjelent Fan Channelként a Watchman, azonnal lecsaptam rá. :blush:
Gratulálok a nyereményedhez, ügyes vagy! ^^ Én is várok az ajándékomra, még ha csak egy matrica is lesz. :smile:
Néha én is szenvedek a “másodhegedűs-szindrómában”, de aztán előbb-utóbb elrontják az ő karakterüket, mert általában túlságosan nyálassá válnak és túl sokat sírnak. Ilyenkor mindig kiábrándulok belőlük. x)
Én is nagyon szeretem, hogy a karakterek nem túl tökéletesek - eddig szerintem csak a Jang Ok Jungban estek túlzásba ezzel, hogy “túl emberi” figurákat akartak…

Suzanne_!
Üdv közöttünk! Egyre többen leszünk, de jó! ^^

A Heartstringset sajnos még nem láttam (na jó, az első rész után félreraktam, mert nem fogott meg. De egyszer tutira megnézem ^^).
A Doctor Strangerben nekem pont a túlkavarás nem tetszett. >.<

Falatka!
Úgy emlékszem, régebben írtam a TOP 3-as fórumba, de szerintem azóta már változott a listám. :smile:
Az első kettőt tudom megjelölni, utána már nem tudok sorrendet állítani…

  1. The Princess’ Man - örök kedvenc, talán már írtam is :blush:

2.Secret - nagyon tetszett, hogy ilyen eredeti története volt. Meg úgy minden el lett találva benne. Bár néha kicsit idegesítettek a logikátlan lépések a szereplők (főleg a főszereplő lány) részéről…

3.És itt van egy csomóóóóó sorozat. ^^ 49 Days, The Master’s Sun, I Miss You, Dong Yi, Mimi, Pasta, Miss Korea, Cheongdam-dong Alice, Protect The Boss, és még sorolhatnám… ^^

Na jó, azt hiszem, kéynszeres kép-beillesztési betegségben szenvedek. xD Na de itt van még egy ultra-mega aranyos Choi Jin Hyuk. ^^

Sziasztok!

Lídia, érdekes, a te első két kedvencedet még nem is láttam, se a The Princess’ Man-t, se a Secret-et, szóval passz. De ezek után után tutira megnézem őket.
Látom, a Pasta mindkettőnknek bejön. Nem tudom, miért, talán, mert nekem az volt az első doramám, meg alapból szeretem a főzős filmeket.
A The Master’s Sun is nagyon jó volt, olyan misztikus, most pedig az Its’ Okay, That’ s Love a favorit. Ja, és ma fejeztem be a My Name is Kim Sam Soon-t, ami nem mostani, mert 2005-ös, de rengeteget röhögtem rajta, biztos benne lenne a TOP10-ben. Aki nem látta, feltétlenül nézze meg, meg irtó jó kikapcsolódás! És végre nem egy botsáska, hanem egy igazi tökös csaj a főszereplő. Csak azt nem értem, hogy miért cikizte mindenki a súlya miatt. Ha valaki nem 50 kg, már nem is ember? Különben is mindenki olyan csontkollekció ezeknél a koreaiaknál, még a pasik is pálcikák, és nőies arcvonásaik vannak. Kinek tetszik ez? Jeremy kutyájáról, Angelina Jolie-ról jut eszembe, ő is addig tetszett, míg normál alkata volt. Most meg úgy néz ki, mint egy két lábon járó hulla. Nem ide tartozik, de a mellműtét cirkusz meg egyenesen felháborít. Miért nem mondta inkább az igazat, lefogytam, lógnak a melleim, újat akarok. Előadta ezt a rákmegelőző dumát, de a méhét is kéne venni, nehogy megtámadja kórság. Könyörgöm, bármelyik szervét megtámadhatja, mindent nem vetethet ki az idióta!
Ha már szóba került az orvos, akkor nekem a Good Doctor is benne van a TOP 5-ben. Nem is emlékszem még olyan sorozatra, ahol az gonoszokat is ennyire megszerettem. Ne szerelmi drámát várjatok, nem az a fő motívum! És nem is a kórház, hanem inkább a másság, ill. az ahhoz való hozzáállás és annak elfogadása. Ideje felébredni, és másképp állni a fogyatékossághoz! Érdekes téma ez is. Egy francia blogon olvastam, hogy a szerző csaj 6 hétig kint volt Dél-Koreában, és egyetlen sérültet se látott, se kerekesszék, se vak ember bottal, kutyával, szóval semmi hasonló egy olyan népes országban. Pedig mondanom se kell, hogy minden akadálymentesítve van. Elgondolkodtató. Persze, itthon is legszívesebben eldugnák őket. Bezzeg a németeknél, mikor kint voltunk Tripsdrill-ben, a vidámparkban, ott majdnem több volt a sérült, mint az egészséges.Visszatérve, nem akarom elmesélni a sztorit, aminek azért voltak hibái (pl. túl sok volt a vita a kórházi tulajdonról, sajnos nem minden autista ilyen okos), de ahogy a végére ez a “selejtes” autista fiú mindegyikük életét megváltoztatta, az valami csoda volt. Nagyon tetszett, ahogy a maga gyermeki módján próbálta elmagyarázni, megérteni a dolgokat, vagy a barátnője, mikor mindenki előtt lazán felvállalta, hogy ezzel a gyogyóssal jár. Minden olyan egyszerű, miért kell a felnőtteknek mindent túlbonyolítani? Nekem csillagos ötös, de biztos, hogy nem a 20 éves korosztály a célközönség. Külön dicséret a gyerekszereplőknek, szuperek voltak. A dokik is nagyon emberiek voltak. Bárcsak mindenhol ilyen gyerekorvosok gyógyítanának!
Mi van még? A Heartstrings se rossz, tinisorozat, nekem nagyon tetszett a zene, de a főszereplőket is szerettem. Jó szórakozás, a szemnek is kellemes.
Az I Miss You inkább krimi, és nekem leginkább az 5-6. részig tetszett, amikor még fiatalok voltak. Hát szerintem a két tini sokkal jobban játszott. De aki szereti a nyomozósdit, annak biztosan tetszik.
Szandra, jók a zenék, amiket felraktál. Nyugodtan megoszthatod velünk, én mindenre nyitott vagyok. Nekem sincs kedvencem, csak a jó zenét szeretem. Sosem volt kedvenc előadóm, csak kedvenc számok. Nekem a rock a minden, mert azon nőttem fel. De az ABBA-tól kezdve a U2-ig, a klasszikusig minden jöhet.
Bocs, Szandra, de még nem tudtam dönteni, melyik általad fordított sorozatba szálljak be. Ha írnál róluk pár sort, az talán segítene.

Sziasztok!

A rendszer ezt írta ki nekem :frowning: Piros kockában :frowning:

Let others join the conversation

This topic is clearly important to you – you’ve posted more than 51% of the replies here.

Are you sure you’re providing adequate time for other people to share their points of view, too?

Nektek is sok vagyok, vagy csak a rendszernek??? De most őszintén!!!

Egyszerre válaszolok én is nektek, ahogy ti is csináljátok, hátha akkor nem kapok piros lapot :frowning:

Lidia!

Gratulálok neked! Te is szuper voltál!
Amikor megjött az email, azt hittem, hogy nem az enyém a cd, mert az később egy másik emailben jött. De akkor is boldog voltam.
Na majd a hó végén megint belehúzhatunk, ha hagyja a rendszer :smile:

Igazad van abban, hogy sokszor a végére túl nyálassá válnak! Olyankor én is kiábrándulok.

A kényszeres kép-beillesztési betegséged ragadós :slight_smile: Csak nálam a klipekben nyílvánul meg!

Falatka vigyázz, ragályos, csak egy kicsit mások a szimptómákl!!!

Falatka!

Szóval a rock :slight_smile: CN Blue! A front emberük Jung Yong Hwa játszotta a főszerepet a Heartstringsben.

http://youtu.be/pwllvoTUF0I

És egy kis MBLAQ: It’s war

http://youtu.be/eQUyW-3_6Qc

Ígérem, hogy amint enged belépni a rendszer, azonnal megnézem, hogy mik vannak és írok neked. De most egyszerűen nem hagy :frowning: Hogy fogok így fordítani???

Dehogy vagy sok, Szandra! Nyugi! Ne is törődj vele!
Mostanában nekem is mindig van valami műszaki problémám. 100%-ig kész vagyok az adott sorozattal, erre kiírja, hogy 47%, aztán újraindítom, 74%. Eszem megáll! Vagy akadozik vagy nem akar beengedni a rendszer. Mindig van valami.

Szia Falatka!

Az It’s Okay That’s Love nekem is kedvenc, de még nem volt időm végignézni… :crying_cat_face:
A Kim Sam Soont nem láttam még, de nagyon jókat hallottam róla. ^^
Engem is teljesen kikészít, hogy ennyire vékonyak. És ami még durvább szerintem, hogy mennyire utálják a kövéreket. Az ázsiaiak szerint a kövér emberek igénytelenek és rondák. Ja, és 60 kilósan már nagyon kövérnek számít valaki… Épp most láttam egy japán lánybanda klipjét, akiknél éppen a duciságot próbálják reklámozni. Hát szerintem egyáltalán nem ducik, teljesen átlagos alkatúak…
https://www.youtube.com/watch?v=xvbZm07N2nU

Sajnos a Good Doctort sem láttam,de nagyon szeretném megnézni. Áááá, annyi tervbe vett sorozatom van, fogalmam sincs, mikor nézem meg őket. >.<
Orvososok közül eddig még csak a Doctor Strangert és az Emergency Couple-t láttam, meg ugye most nézem az It’s Okay…-t. ^^

Szia Szandra!

Nekem nem ír ilyet, de most akkor direkt külön válaszolok nektek, hogy kiegyenlítődjön az arány. ^^

Köszönöm! ^-^
Mindenképpen, most belelkesedtem. :smiley: Az előző sub-a-thonoknál sosem sikerült nyernem, pedig többször próbálkoztam. :smile:
Haha, úgy tűnik fertőző. Hívom is az orvost! :smiley:

Sziasztok!
Csak eljutottam odáig, hogy meg tudtam nézni ezt a topicot - bár addig még nem nagyon, hogy el is olvassam a hozzászólásokat, szóval egyelőre érdemben még nem tudok bekapcsolódni a beszélgetésbe. :slight_smile: De azért gondoltam, bemutatkozom: Anett vagyok, fordítani csak nagyon most kezdtem el, és igazából, mikor ráállt az agyam, gördülékenyen megy, de addig kicsit nehezebb - és hosszabb :stuck_out_tongue: - eljutni, ezért nem is haladok olyan túlságosan gyorsan. :slight_smile: A koreai - vagy ázsiai - kultúrval a zenén keresztül ismerkedtem meg, egyik barátnőm mutatott nekem egy kpop számot (a SHINee Sherlock-ja volt, mert tudta, hogy imdom Conan Doyle-t és Sherlock Holmest, szóval ilyen trükkösen vezetett be :smiley: ), én meg nyitott voltam, nézegettem másokat is, és rövid időn belül teljesen beleszerelmesedtem az egészbe. :slight_smile: Imádom a zenét, kedvenc csapatommá rövid úton a VIXX vált. ^-^ Kedvenc sorozatom igazából nincs, mindig amibe belekezdek, bele is szeretek, csak néhány olyan van, hogy nyögvenyelősen haladok vele. :slight_smile:
Nem is tudom, hogy mit írjak még magamról, első körben szerintem elég is ennyi. :slight_smile:

Szia Anett!

Üdvözlet közöttünk! Már vártalak!!! :smile:

Cáfolhatok??? :wink: Szerintem nem haladsz lassan a fordítással!

Tudtad, hogy pénteken volt a Petőfi Csarnokban VIXX koncert? Az első önálló koncerjük volt, és rögtön külföldön kezdtek! És ráadásul piciny kis hazánkban is megfordultak! A nővéreimnek szóltam, de én nem tudtam hazamenni, így nem voltam ott! :frowning:

Ha majd visszaolvasol, láthatod, hogy mindannyian kórós betegségben szenvedünk :slight_smile: És RAGÁLYOS!

Lidia kóros képbeillesztési mániába szenved, és már rám is rám ragadt!!! Annyi különbséggel, hogy általában Linda képeket, én zenéket illesztek be.

És csak hogy boldoggá tegyünk téged, mint új “member”-t, a te tiszeteletedre jöjjön egy kis VIXX: Eternity (kezdjünk finoman :laughing: )

http://youtu.be/kJ80i6Jjg_U

Szép napot neked!

Szia Anett!

De örülök, hogy megint eggyel többen vagyunk! ^^ Remélem, jól érzed majd magad köreinkben! :smile:
A fordítással pedig nem is kell rohanni, a minőség sokkal fontosabb, mint a tempó - szerintem. ^^ Egyébként megkérdezhetem, hogy mit fordítasz?
Már a korábban írtam, hogy én nem vagyok annyira jártas a k-popban, úgyhogy a zenéhez nem tudok hozzászólni. >.< Én csak úgy hallgatok pár számot, ami megtetszik, nincs igazán kedvencem. De az a pár dal ami tetszik, azt egész nap tudnám hallgatni. :smile: Meg énekelni halandzsázva. :laughing:

És ahogy @szandra is mondta, a topikban van egy fertőző kép-zene-videó beillesztési mánia, úgyhogy a kedvenceiddel búcsúznék. ^^ (Nem nagyon ismerem őket, úgyhogy csak reménykedek benne, hogy tényleg ők vannak a képen. xD)

Szia!
Üdv itt, örülök, hogy csatlakoztál ^.^
(Nah, én is beállok a képbeillesztőkhöz :smile:)

Szabad megkérdezni, hogy ki a biasod a vixxből, ha van? :smiley:

Sziasztok!

Szia Anett! Üdv. a klubbban. Nyugi, minden fordító másképp csinálja. Én nem szeretem a szóról szóra fordítást, mert legtöbbször magyartalan és értelmetlen zagyvaság. Sőt képes vagyok órákig agyalni a megfelelő kifejezésen. Ahogy Lídia is mondta, szerintem is a minőség a fontosabb. Amúgy Orsi vagyok, a legidősebb a csapatban (40 éves). Ez is mutatja, milyen tág körben kedveltek ezek a doramák. Aki egyszer megismerkedik velük, az tutira függő lesz. Engem a Pasta c. sorozat fertőzött meg, kb. két éve láttam a tévében, mikor véletlenül kapcsolgattam a távirányítóval. Onnantól fogva rákattantam a koreai, sőt már a tajvani, japán sorozatokra is. A zenéjükkel még csak most ismerkedem, de nem is olyan rossz.
Ez most nagyon megtetszett.
http://www.youtube.com/watch?v=s-zRAQmKUkI