^^ Pe viki, despre verzi si uscate ^^

Ooo! Super! Acum am vazut. Cred ca vor aparea si MBC, KBS… etc :heart:

uuuu, ce bine ar fi…all the major korean networks :heart::heart::heart:

1 Like

Avand in vedere faptul ca discutam despre toate subiectele, voiam sa va intreb daca veniti la concertul Led Apple din Bucuresti. Poate ne si cunoastem cu ocazia asta.
Eu sunt super incantata de faptul ca vom vedea live o trupa de coreeni, chiar daca nu sunt neaparat preferatii mei. Cine stie… poate intr-o buna zi vom avea ocazia sa vedem si alte trupe in Romania (ahhh… Big Bang si CN BLUE… a fi un vis implinit pentru mine :heart:)

1 Like

Big Bang - Subscriu! :heart::heart::heart::heart::heart::heart: yum!
de led apple n-am auzit deci habar n-aveam ca vin la bucuresti :)) si dracusorul din mine nu poate sa nu se intrebe: de ce naiba vin la bucuresti? seriously? din toata planeta asta, tocmai la noi? wow.

:))))) Si eu m-am intrebat cum de au ales Romania. Totusi sper ca la va placea la noi si vor afla si alte trupe de tarisoara noastra.

Uite aici mai multe informatii despre concert:
http://www.blt.ro/bilete/led-apple-a-1067.html

1 Like

Am dat un search pe goagăl ^^ Nici eu nu am auzit de ei.
Dar cica au facut parte din OST-ul pentru 7th Grade Civil Servant [serial cu Joo Won] si pentru Haeundae Lovers

Sincer eu ii astept pe baietii de la 2AM. Dar este fenomenal ca incet-incet vin si in Europa. Cred ca si viki le-a deschis ochii multor companii, gandind “Ah, ia uite cati fani sunt acolo.”, fiindca pana acum, toti sareau in Japonia si State pentru o lansare internationala.

Sincer nici eu nu auzisem de ei. Dar cand am aflat ca o trupa din Coreea vine in Romania, am fugit repede si mi-am luat bilet. I-am luat si mamei mele chiar daca nu prea le are cu kpop-ul. :))

Rookie!
Este o trupa noua. Nu prea au melodii proprii. Tot ce am vazut eu cu ei erau versiuni ale unor melodii cunoscute. Mai mult rock.

deci nu sunt singura care n-a auzit de ei. phew! acum ma simt mai bine :)) credeam ca or fi “the next big thing” si radarul meu nu-i detectase

Eu am vazut un afis, in Bucuresti, ‘‘facut de mana’’ cu un concert cu nume sonore, intr-una din tarile vecine. Afisul nu mi-a inspirat incredere si nu l-am luat in seama.
Cred ca am vazut si 2AM pe afis. Spuneau ca transportul costa 400 roni si era un numar de contact.

A fost in septembrie Music Bank in Istambul. Au cantat Super Junior, Beast, MBLAQ, FT Island, Miss A si Aliee.

@eve_kdrama deci putem sa contam pe tine sa ne tii la curent cu toate concertele si evenimentele de genul asta, ei? :))) pari foarte la curent cu toate

1 Like

Nu de aceea e acel done with viki. E vb de faptul ca non QC trebuie sa plateasca pentru ca sa nu vada reclamele si pt ca nu au HD… asta e problema lor majora.

@eve_kdrama - deci, as manca azi pamantul de furie. Voi fi in Romania in perioada 18 Dec.-15 Ian. So, departe concertul de mine. Anul trecut am ratat sansa sa merg in Korea, acum sansa de a vedea pentru intaia oara un concert k-pop, mereu din cauza ca e “munca” si “scoala”.

Sora mea traieste acum in Berlin, probabil va avea mai multe sanse sa vada un show korean, deja a cunoscut si pozat cu niste KOREENCE… a vorbit cu ele, le-a numit unnie yay… s-a pozat cu ele ca sa imi faca mie in ciuda :)))
Ei bine, fetelor, pretul vip nu mi se pare deloc scump.
Eu as vrea sa vad un concert FTI, preferatii mei, dar si Big Bang, 2AM, 2PM si Doamne cati mai sunt… si Bi, as saruta pamantul sa pot sa merg la un concert de-a lui Bi. Daca nu ma insel, el acum va elibera.
Atunci cand a avut loc primul meeting al fanilor k-pop si k-drama la Bucuresti, Mnet Korea a pregatit o prezentare la televizor… asa de emotionant a fost sa auzi din gura prezentatorului “ROMANIA”; anuntau intalnirea fanilor ro de la Bucuresti acolo in Korea, va dati seama? Si in acea prezentare televizata apar si eu cu copilul meu (intr-o poza) - au afisat poze dintr-un scrapbook si afise create de noi (eu facandu-le in calitate de primadonna ro) - va dati seama ce socant a fost pentru mine sa ma vad la Mnet?? Hahah…
Sigur, as vrea sa vad un korean la fata macar, dar nicio sansa aici. Cel putin acasa deja aveti ocazia, sunt si cursuri, aici nimic. :frowning:

si brusc imi aduc aminte cum intru in total k-pop/k-drama fan-girl mode cand vad un asian pe strada si sper sa deschida gura si sa vorbeasca in coreeana. am I the only crazy one?

2 Likes

Vorbind de asta, eram in Centrul Vechi, cu mama si mergeam catre Sf. Gheorghe, cand la Hanul lui Manuc am vazut o familie de coreeni - parintii cu cei doi copii, o fetita si un baietel. Si dintr-o data fetita striga “Om-maaa” Eu ma uit la mama, mama se uita la mine, am zambit amandoua gandindu-ne cat de draguta era fetita aia, suparata ca mamica o lasase in urma, la taticul ei. Plus ca a fost primul cuvant corean pe care l-am auzit pe viu ^^

:)))))) S-a intamplat sa fie asa. Daca mai prind genul asta de informatii, va spun si voua :smiley:

Am carti in koreana, adica romane. Cand am auzit ca avem clienti coreeni, am fugit repede si am cautat motive sa intru in apartamentul lor, Dar erau out on a walking si urmatoarea zi plecau, era sf de zi si trebuia sa plec (locuiesc in alt oras de unde lucrez). Dar eram asa de entuziasmata sa vad produse cosmetice si carti si alte chestii in coreana…yay. Le-am scris un bilet eng-koreana si am primit raspuns doar niste smiley… eh, stiu din proprie experienta ca e f greu sa iti faci prieteni din Coreea. Ei foarte rar se ataseaza de noi europenii, am simtit oarecum teama, ca nu stiu cum sa numesc. Suntem foarte diferiti si nu doar in cultura. Cand unnie a mea a fost anul trecut in Korea, a spus ca ar munci pe branci numai sa aiba sansa sa traiasca acolo - acolo e “viata” si totul e “luminos”, asa mi-a spus.

1 Like

:)))) Am avut o experienta de genul asta saptamana trecuta. Mergeam pe strada si am trecut pe langa un asiatic super super frumusel. De multe ori am vazut asiatici care aratau destul de banal… dar asta… zici ca era scos din vreo revista sau coborat de pe platourile de filmare. Nici nu stiu daca era coreean sau nu… dar in mintea mea era un fel de personaj perfect din kdrame :))))

1 Like