^^ Pe viki, despre verzi si uscate ^^

Offff…e asa naspa ca stau in Iasi…aici nu e mai nimic interesant

Stau numai in camin si merg la stagii :frowning: nu este nimeni din Iasi asa-i?

@Ella1992 - am facut facultatea cu frecventa redusa si am pierdut sansa sa traiesc viata de camin fiind in orasul meu… profita!

La ce facultate fac eu…nu ma pot distra cat alti prieteni, ce-i drept iti da si satisfactie meseria asa ca merita sacrificiile :smile: oricum ar fi fost placut sa fie cineva din Iasi pentru o mini “reunion” ;))

Ah, uitam de viata de camin…nu ai cu cine in caminele noastre…sincer:)) la altele de prin oras da, dar aici se fac referate pentru galagie si mustilor…toti invata foarte mult si cate o data imi dau seama ca degeaba…deja am inceput un soi de “black list” in care o sa scriu numele colegilor mei de facultate care cu siguranta in viitor o sa omoare oameni :)))) ma gandeam sa-l public pentru siguranta intregii omeniri…

Edit : nu sunt rautacioasa…mai glumesc si eu ( totusi este adevarat din pacate)

1 Like

Astazi este ziua lui Song Hye Kyo [That Winter, The Wind Blows] si a lui Lee Yoo Bi [Gu Family Book, The Innocent Man]

La multi ani!

1 Like

2013 Mnet Asian Music Awards – Results^^

Best dance female solo : CL “The Baddest Female”
Best dance performance female group : SISTAR “Give It To Me”
Nissan Juke Best Music Video : G-Dragon
Discovery of the year : BaeChiGi
Best New Female Artist: Crayon Pop
Best Asian Artist Singapore : Derrick Hoh
Best Asian Artist Vietnam : Thu Minh
Best Asian Artist Singapore : Tor Saksit
Best Asian Artist Indonesia : SM + SH
Best Asian Artist Japan : Kyary Pamyu Pamyu
Best Asian Artist China : Aron Kwok
Best Male Artist: G-Dragon
Song of the year: Cho Young-Pil-Bounce
Best Dance Performance – Male Solo: G-Dragon – “Crooked“
Best Female Vocal Performance: Ailee – “U&I”
Style in Music Award: SISTAR
Next Generation Global Star : A Pink
Worldwide Performer Award : Infinite
International Favorite Artist: Ylvis
Artist of the year: G-Dragon
Best Dance Group Performance: SHINee
Best Male Vocal Performance: Lee Seung Gi
Best Rap Performance: Dynamic Duo
Best Band Performance: Busker Busker
Best Female Group: Girls’ Generation
Best Male Group: Infinite
Best Concert Performer: Lee Seung Chul
Best Female artist: Hyori
Album of the year: EXO

1 Like

Eu am reascultat azi Ost-ul de la My Girl. Asa o productie veche si totusi, Ost-ul incredibil de addictive. Mi se facuse dor…

Super serialul. Si mie imi place.

Uitati ce serial vine de la SBS, nu stiu daca viki are licenta pentru el, dar…goodies all the way ^^

A Well Grown Daughter, Hana - 2.12.2013

Ha Na este a patra fiica a primului nascut dintr-o familie de fabricanti de sos de soia. Complicat, nu?
Si-au dorit un baiat ata de mult, incat dupa o a nu-stiu-cata fata, au decis sa o prezinte drept baiat.
Gender-bender? O sa fie amuzant, dar si romantic… De-abia astept!!! Chiar daca are 120 de episoade. Am rezistat eu la Temptation of Wife… rezist si acum!

1 Like

suna…complicat

Fetelor, iar am descoperit ceva nou. Acum, daca mergeti la comentarii si lasati mouse-ul deasupra numelui pers care a comentat, aveti optiunea de a da “follow” acelei persoane. Huh.

In Rep. Moldova, Curtea Constitutionala a decis ieri, 4 decembrie, ca limba oficiala este limba romana. Acum ramane ca Parlamentul sa implementeze aceasta decizie.

Acum, moldovenii au problemele lor acolo si nu sunt putine la numar. Dar ce ma intereseaza pe mine este limba “Moldovan” de pe viki.com. Anuntam Viki in legatura cu acest fenomen sau ii lasam sa ia in continuare subtitrarile din romana sa le traduca in asa-zisa moldoveneasca?

2 Likes

Daaaaaaa. @danylor, sa vorbesti cu stephany - mai ales acum, ca e oficial.
Morico, ai vreun link catre vreun articol, ceva? Ca eu oricum am o cerere pending la help center.

1 Like

Ziarele din tarile vestice inca nu au scris. S-o lasam pe maine. Si oricum trebuie sa asteptam si ca Parlamentul sa implementeze.
O sa-mi pun palaria de Sherlock Holmes si o sa caut pe site-urile importante ^^

EDIT :
http://www.ipn.md/en/societate/58721
http://www.allmoldova.com/en/moldova-news/1249057279.html

1 Like

@optyk, @morico - tocmai vorbeam cu ea. Ii raspundeam cand am citit aici asta. O informez doar, nu fac o cerere oficiala. Asta o vom face impreuna poate…Ok?

2 Likes

Pai, a fost! :((

@danylor @ealfine @mihaelamp @roxanne_ss @Gratsie @Bibirlici

3 Likes

Thx a lot, @optyk.
Ealfine, nici nu am bagat de seama ca a tradus cu noi, am lucrat mult cu ea inainte… Va fi una din supervizoare curand.

E co-moderatoarea mea la Beautiful Man - primul ei proiect in care modereaza. ^^

Fetelor, mama mea incearca sa urmareasca acest serial cu subtitrare in romana si mi-a spus ca episoadele 13 si 14 sunt traduse complet, dar 11 si 12 nu sunt terminate. Imi pare rau ca indraznesc sa va spun asta si sa va intreb cum de s-a intamplat asa. Totusi ii dau dreptate si ei… cum ar putea sa vizioneze 13 si 14 fara sa vada 11 si 12? Sper ca nu v-am deranjat prea tare. Stiu ca sunteti niste traducatoarte de exceptie si va multumesc pentru tot ceea ce faceti.