Magyar Viki-topik! ^^

Igen a nyári szünetben megszaporodnak a fordítók, mert akkor van szabadidejük, csak sajnos sokuk el is tűnik sulikezdésnél, ami érthető, na de ha valaki bevállal valamit fejezze is be :smiley: Gondolom mennyi levelet kapsz, nem semmi lehet mindre válaszolni… Emlékszem, amikor a Pinocchio CM-jét hajkurásztuk, annak is lehetett dolga bőven… :joy:

Teljesen egyetértek veled! Nekem is vannak olyan sorozataim, amivel még van mit dolgoznom. De nem baj, szépen lassan meg lesz minden. :slight_smile:
Na igen. Néha már attól lever a víz, ha meglátom, mennyi olvasatlan üzenetem van, pedig én aztán tényleg sokat vagyok fennt itt a VIKI-n. De most nyugi van, egy kicsit, csak 10-20 üzenetre kell válaszoljak. :slight_smile: Aztán négy nap múlva elindul a Missing Noir M, Na akkor a hajam fog égnek állni! De nem baj, már várom. Sokszor az a legnehezebb olyan sorozatoknál, ami nem felkapott, hogy szerezzél fordítókat! Még a koreai sorozatok jók, rengeteg a fordító, és nincs olyan, hogy ne találj valakit, aki lefordítja. Na de a taiwani sorozatok közül, a régebbiekhez nehéz segítséget találni. Kb egy translation editort ismerek, akiben bízok is. De könyörgöm az összes sorozatot ő editálja, ami most fut!
De folyamatosan jönnek az új, ígéretesebbnél ígéretesebb sorozatok! Elég nehéz leállni :slight_smile: Most a Shine or Go Crazy-t és a Blood-ot fordítom. Hát azt kell mondjam, hogy egyik jobb, mint a másik! :smile:
Most hogy az NSSA-t is csinálom még több fele szakadok, de remélem hamarosan befejezem. Viszont, mint CM úgy gondolom, hogy minden szakaszt jó ha ismerek, mert mindíg van mit javítani a sorozatokon. És valljuk be, ha már csinálja az ember, akkor annak van értelme, ha rendesen teszi :slight_smile:

De ha minden összejön, akkor hamarosan visszatértek a normál fordítási mennyiségemhez is, és befejezem a régebbi sorozatokat is. Pl hozzám került a Stars Falling From the Sky, mert anno valaki google translate-tel fordította, és kitöröltettem a CM-mel az egész feliratot, mert inkább ne legyen, mint hogy ilyen borzalom legyen. De ha már itt van, előbb utóbb szeretném megcsinálni is.

Na most rohanok, mert dolgozni sem árt néha. :smile:

Hát nem irigyellek, @szandra. :smiley: Én a Fabulous Boys-ba totál beleszerettem, és naponta többször is megnézem, mikor lehet már a következő részt fordítani. :smiley: Most nagyon gondolkodom rajta, hogy megnézem az eredeti koreai verziót, csak nem tudom, mennyire hű egymáshoz a két sztori, aztán nem akarom a csattanóját lelőni. Na nem mintha nem sejteném előre, mi lesz. :smiley: Egyébként a tajvani verzió szereplői kinézetre sokkal jobban bejönnek, főleg Huang Tai Jing (Jiro Wang). Annyira szép vonalú szája van férfihoz képest, hogy tisztára irigyelem tőle. ^^ Meg a karaktere is nagyon bejön, és hát a mosolya… attól elolvadok! Vissza kéne keresnem, és valahogy kivágnom, mert a Google sajnos nem adja ki. :slight_smile: Egyébként most is tanulnom kellett volna, mert holnapután suli, és még a projektem nem fejeztem be, meg az intézménybemutató ppt-t se, de ahogy hazaértem a gyakorlatról, nekiálltam fordítani. :smiley:

Sziasztok!

@szandra a Stars Falling From The Sky fordításába lehet, hogy én is beszállok. Még várom a választ két tajvani sorozat fordításával kapcsolatban, ha egyik se jelentkezik, akkor úgyis munka nélkül maradok. Már hetek óta nem fordítok, mert nincs mit. Azt gondoltam, majd tajvanit vállalok, mert úgyis mindenki a koreai sorozatokra koncentrál, de nem akar összejönni.
A Blood-ot én is nézem, az nekem is tetszik, de a Shine Or Go Crazy nem igazán. A Kill Me, Heal Me-n is túlvagyok, de nekem nem tetszett annyira. Lídia biztos meg fog ölni, ha megtudja. Jaj nekem! Időközben a Secret-et is megnéztem, mert ugye abban is együtt játszott a két főszereplő. Egyik se lett a kedvencem. A srác tényleg remekül játszott, de a csajt egyszerűen nem tudtam megkedvelni. Szerintem egy csepp szikra sincs köztük, de mindegy. Kinek a pap, kinek a papné. A főcímdalt viszont sokszor lejátszottam, pedig nem rajongok a rap-ért. További szép estét mindenkinek!
https://www.youtube.com/watch?v=ya0nm7unMQo

Sziiiiiiasztok @bettina_samai és @falatka!

Örülök, hogy ti is itt vagytok! :slight_smile: Végre én is egyre többet vagyok itt :slight_smile:

@bettina_samai Azért nem sajnáltatom magam, hiszen én vállaltam! :slight_smile: Jó érzés, hogy hasznos vagyok, arról nem beszélve, hogy mennyi mindent tanulok meg itt! Például azt észrevettem, hogy az angolom rengeteget javult, mióta napi szinten használom! Arról nem is beszélve, hogy mennyi szuper embert ismerek meg itt!! Természetesen rátok is gondolok! :slight_smile:
A Fabulous Boy-t én is nagyon imádom! Én láttam a You’re Beautiful-t, és rettenetesen imádtam! Hozzá kell tenni, hogy két nagy kedvencem is játszik benne, Lee Hong Ki és Jung Yong Hwa :slight_smile:
Ha nem akarod lelőni a poént, nézd meg azután, hogy végeztél a Fabulous Boys-zal :slight_smile:
Meg tudlak érteni, én is sokszor inkább a fordítással és a többivel foglalkoznék sokszor :slight_smile: De az élet ilyen, először a kötelesség, aztán a szórakozás… Hmm… így kellene lennie :wink:

@falatka: ha nem válaszolnak, szólj, és hozzá adlak. Én azt szoktam csinálni, ha egy héten belül nincs válasz, megint írok. Egyébként ha akkor sem válaszolsz, a Chief editornak is írhatsz, bár a taiwani sorozatoknál Musicindividual általában az, és veszettül elfoglalt, tudom, mert minden taiwani sorozatnál szinte ő a translation editor vagy chief editor, de írhatsz a VIKI staffnak is, és ők is hozzá tudnak adni.
Csodálkoznék, hogy ha mindenben egyezne az ízlésünk :slight_smile: De hát épp ettől szép a világ!
Azt én sem szeretem, ha nincs meg a szikra a két főszereplő között. Az olyan hiteltelen. Mondjuk most vessétek rám az első keresztet egyiket sem láttam. De a zene az tényleg szuper! Egyszer ha lesz időm, rengeteg sorozatot fogok megnézni. Csak az a baj, hogy ismerem magam, ha elkezdem, nem tudom abbahagyni! :smile:

@falatka: Találtam anno két érdekesnek mutatkozó sorozatot, ami téged talán érdekelne, ezek azok:
http://www.viki.com/tv/22789c-triangle
http://www.viki.com/tv/7995c

A Triangle-nél még anno kértem mod jogot, oda akár fel is tudlak venni fordítónak, ha érdekel. A másikkal csak szemezgettem, oda nem is akartam még írni, mert így is van mivel foglalkoznom. Tajvaniakból szerintem a Sweet Sweet Bodyguard nagyon jó az első részek alapján, de hát 82 részes, és emlékeim szerint pont te mondtad a Love Cheque Charge kapcsán, hogy ilyen hosszúnak neki se állnál. :smiley:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget, csajok.
Az egyik tajvani választottam a Down with Love, itt se kép, se hang, a másik a Rock ‘N’ Road, ennél még van esély, hogy jelentkezik a CM. Vagy nem.
Szóval még várok egy kicsit, elég türelmes vagyok.
A Sweet Sweet Bodyguard-ot valamikor elkezdtem nézni, de mivel nem volt végig felirat, abbahagytam. De az eleje tényleg nem volt rossz.

A Rock ‘N’ Road-ra 1-2 hónapja én is próbáltam jelentkezni, amikor láttam, hogy nincs még hozzá felirat és elég jónak néz ki, de én se kaptam választ. Aztán nem találtam, hol lehetne írni a supportnak, úgyhogy annyiban is maradt.

Sziasztok!

@falatka, @bettina_samai

Két opció van ebben az esetben. Vagy a Staffnak írtok, itt egy egyszerű PM-et küldtök dee vagy brovo vagy kris_o részére.
Vagy pedig, mivel QC-k vagytok, akkor a QC helpcenternek a saját email címetekről küldtök egy kérést, hogy adjanak hozzá. A QC helpcenter email címe: QC@viki.com.
Remélem, hogy tudtam nektek segíteni! :smile:

Köszi, @szandra. Van egy másik sorozat, amit már fordítok, de addig nem merem tovább, amíg nem adtak hozzá. :slight_smile: Akkor szerintem majd írok e-mailt. Egyébként ma megjött a QC Subtitler-es pólóm. :smiley:

Halihó!

Én is köszönöm a segítséget, @szandra.
Tényleg, mi lett a Love Frequency 37,2 sorozattal? Belenéztem, de nekem nem jött be. Azért gondolom, jó sok munka volt vele.
Most a vámpíros Blood-ot követem hétről hétre. Sokan nem szeretik a főszereplő csajt, én viszont bírom.
És elkezdtem az Angry Mom-ot, melynek a Faith-ben szereplő doktornő a főszereplője. Nem egy könnyed darab, az már most látszik.
Ja, és türelmetlenül várom a Producer-t és a Jejudo Gatsby-t. Ez utóbbi a Hong nővérek műve, ők elég jó forgatókönyveket szoktak írni.
Kellemes hétvégét mindenkinek!

Boldog Nyuszkát mindenkinek!

https://www.youtube.com/watch?v=vrxiXVOzsMk

Köszönjük szépen.
Én is mindenkinek kellemes húsvéti ünnepeket kívánok!
Végre válaszolt a Down With Love című tajvani sorozat egyik Channel Manager-e, úgyhogy lesz munkám. Ez lett a húsvéti ajándékom. :slight_smile:

UTÓLAG BOLDOG NYUSZIT KÍVÁNOK MINDENKINEK!

@falatka: Gratulálok! A Nyuszi kegyes volt hozzád! :smile:
A Love Frequency a koreai embereknek sem jött be, így levágták a sorozatot 6 részesre.
Hűha! Azt hiszem most nagyon találkozott az ízlésünk! Ezeket a sorozatokat én is nagyon várom! Fordítani is fogom őket!

@bettina_samai: na sikerült elérni, hogy hozzáadjanak a másik sorozathoz?
Ó a póló, meg is feledtkeztem róla! Pedig már többször eszembe volt, hogy meg kell rendelni, mert le fog járni a kupon érvényessége! Köszi, hogy jelezted!

@suzanne_1, @colette_, @deak_lidia, @csengu888
Boldog nyuszikát nektek is utólag. Hiányoztok! Merre jártok?

Szisztok!
Utólag is boldog nyuszit mindenkinek! :smile:

Bocsánat, hogy így eltűntem, csak pár hónapja egy nagy álmom teljesült, és újra táncolhatok ^-^ Úgyhogy nem maradt túl sok időm, de ha mégis, akkor békésen fordítgatok, illetve ezt a csoportot is rendszeresen olvasom ám :slight_smile:

Szépséges hetet mindenkinek ^^

Szia @suzanne_1!

Örülök, hogy hallottam felőled! Örülök annak is, hogy egy nagy álmod teljesült! Annál jobb nincs is!
Nagyon beletaláltál a képpel! Tudod, hogy a B.A.P nálam nagy favorit???

Szépséges hetet neked is!

Szia Csenge!

Hátha nem adtad fel a keresést még:

Ennek a sorozatnak én vagyok a CM-e, garantálni tudom, hogy nagyon fog neked tetszeni! :slight_smile: Ez a Taiwani remake-je a You are Beautifulnak. Egyszerűen fergeteges! És hála @bettina_samai - nak nagyon jól áll a magyar felirat is! :smile:

http://www.viki.com/tv/25709c-fabulous-boys

Sziasztok!
Én is boldog húsvétot kívánok mindenkinek így nagyon utólag is!

@bettina_samai De jó neked! Én pár napja rendeltem meg, elvileg már postára adták. Úúúúúgy várom már! -

@falatka, @szandra A Prudocert én is várom már nagyon! Gong Hyo Jin az egyik kedvenc színésznőm, másrészt érdekes lesz bepillantani a varietéműsorokba a másik oldalról is (bár gondolom, nem a színtiszta valóságot fogjuk látni :D).

Szép napot, jó fordítgatást mindenkinek! ^-^

@szandra Igen, Szandra, és alig várom már a többi részt. :smiley: De türelmes leszek, és megvárom a start jelzést. :> Még úgyis visszavan a jövő héten a gyakorlatom befejezése, aztán utána utolsó hét az egyetemen, meg közben a szakdolgozatomon is dolgozom, hogy megkapjam az abszolutóriumom idén. Utána annyi dolgom nem nagyon lesz talán, mert valamikor ősszel kell majd leadnom a szakdolit. Talán a munkahelyemen se fogok megőrülni, ha a pihenőnapjaimon nem gyakorlatra kell mennem vagy suliba. :smiley:

Sziasztok lányok (és talán fiúk?^^ Ki tudja, ki jár ide olvasgatni. :P)

Történelmi esemény zajlott le, ugyanis létrehoztam a Viki első magyar rajongói oldalát: https://www.facebook.com/vikihun ! (Legalábbis nem találtam másikat. :D) Egyelőre nincs rajta semmi, de azt tervezem, hogy sorozat ismertetők kerülhetnének fel, ajánlók, képek, zenék, “coming soon” sorozatok beharangozása és hasonlók. Ha valaki szeretne csatlakozni adminként, szóljon, különben lehet, hogy havi 1 bejegyzés fog csak születni. :smiley: