Magyar Viki-topik! ^^

Gratulálok, @szandra. :smile:
Egyébként hogy működik ez a “licensz kiterjesztés” dolog? Írtam a minap egy Channel Manager-nek, hogy szívesen lennék moderátor annál, amit fordítok, és ő említett a válaszában olyasmit, hogy minél több felirat készül, annál több lesz a licensz. Csak nem tudom, hogy arra gondolt-e, hogy több lesz az olyan sorozat/film, amit bárki meg tud nézni, vagy több sorozatot kap a Viki? Erről van valakinek részletesebb infója?

Sziasztok! Szerintem a reklámok miatt, hiszen ha több felirat van (több országban nézik), akkor a reklámbevétel is nő, vagyis lesz miből vásárolni újabb filmeket. De lehet, hogy nem is így működik?

Valószínűleg arra gondolt, hogy több olyan lesz, amit bárki meg tud nézni. Ha sok nyelven van felirat, akkor abból látszik, hogy az adott sorozat mennyire népszerű. És a Vikinek általában úgy éri meg a globális licenc, ha elég népszerű a sorozat, mert ahogy @falatka is írta, a reklámbevételből fizetik a jogdíjat.

Vagy lehet, hogy úgy gondolják, ha van hozzá felirat, akkor megéri megvenni a licenszt, mert akkor a reklámokból nekik vissza jön az ára :slight_smile: Én türelmesen várok a High School Love On eddig leadott 13 része magyarra van fordítva, de sajnos még mindig nem elérhető nálunk :frowning: Remélem, hogy hamarosan az lesz :slight_smile:

Zsuzsa vagyok.Úgy 3 éve kezdtem el imádni a koreai sorozatokat.A kedvenc színészem Kim Nam Gi, de nála nem áll meg a sor.Mostanában, egy komoly betegséggel ,és egy bokatőréssel,itthonra kényszerülőként egyre jobban belemerültem Ázsiába,azon belül dél Koreába.Szeretem a sorozataikat/persze nem mindegyiket/mivel vidámmá tesznek.A K-Pop Idolokat pedig még most kezdem meg szeretni.Ma erről ennyit!Üdv.

Szia @varzsazsuzsa_251! Üdv. a csapatban! Ő az?

Az a Kim Nam Gil, aki a Bad Guy-ban is szerepelt? Sajnos több filmet nem láttam tőle, de az nagyon jó volt. Csak kár, hogy a végét lerövidítették a katonaság miatt, látszott, hogy összecsapták. Nem azért írom, mert nem lett happy end.
Remélem, hamar meggyógyulsz. Fighting!

Szia @varzsazsuzsa_251!

Örülök, hogy megint eggyel többen lettünk! Juppíííí! ^^

Szia @varzsazsuzsa_251! Csatlakozom az előttem szólókhoz! :slight_smile: Üdv. a csapatban! :smile:
Mielőbbi gyógyulást kívánok neked!

@colette_, @deak_lidia, @falatka, @bettina_samai: Sziasztok! Mostantól kezdve újra vagyok sűrűn :slight_smile: Gyertek játszani!!!

Sziasztok!

Üdv itt is @varzsazsuzsa_251! :smile:
Én most kicsit kevésbé vagyok, nagyon sok a mindenféle teendőm (munka, suli, lakás-felújítás, hivatalos ügyek… -.-"""). Ma végre eljutottam odáig, hogy benézzek, meg válaszoljak pár üzenetre, aztán hamarosan beájulok az ágyba. :smiley:

https://www.youtube.com/watch?v=oTXCgR93zC8

Sziasztok :smile:
A nevem Csenge, és új vagyok (mármint nem a Vikin, csak itt a fórumon. Lehet, hogy hülye kérdés, de hogy lehet itt úgy új bejegyzést írni, hogy nem valaki másra válaszolok? Ejj, már mindent végig néztem… :frowning: )
22 éves vagyok, egyetemi hallgató, és egy éve találkoztam az első k-dramammal, a PASTA-val a tv-ben hajnali kettőkor félálomban, aztán ki is ment a fejemből, és novemberben jutott eszembe egy unalmasabb percemben hogy mennyire tetszett. Szóval letöltöttem a sorozatot, egymás után kétszer végig is néztem, mert az első után úgy éreztem hogy MÉG MÉG MÉG! Aztán beindult a pokol. Az első eredeti nyelvű sorim nekem is a BOF volt, nem tudom, van-e k-drama rajongó, aki ne ezzel kezdte volna :smiley: Aztán jött a You’re Beautiful, a City Hunter, a Man from another star, és egyszerűen nem bírtam abbahagyni. A jegyeim rohamosan romlottak, a szociális életem minimálisra csökkent :smiley: Tiszta szégyen, hogy 21 éves koromban jön egy K-drama és tönkreteszi az életem :smiley:
Tavaly óta megszámlálhatatlan mennyiségű sorozatot néztem meg (volt amit kétszer, háromszor, négyszer, mert térítek is :D) volt, hogy napokig nem is aludtam:D
Az abszolút kedvenc a King 2 Hearts. Imádom Lee Seung Gi-t ebben a sorozatban, szerintem nagyon jól játszik. A második kedvenc, amit azt hiszem, csak nosztalgia és hangulat miatt nézek újra állandóan az a You’re Beautiful (Mellesleg Lee Hong Ki gyönyörűen sír benne…). Nem egy remekmű, de imádom, hogy együtt laknak, vigyáznak Mi Nam-ra és megvédik. Én már csak ilyen vagyok:)
http://www.dramafever.com/st/news/images/YAB_crying.gif
Azóta is hasonló sorozatokat keresek, de csak egy gyenge utánzatot találtam egy borzasztó helyes főszereplővel (K-POP Extreme Survival). Tetszett még a Man from another star, az elejét végigröhögtem, a végét végigbőgtem, és kicsit más volt a felépítése mint a többi k-dramanak. A City Hunter-ben imádtam LMH-t, az is nagy kedvenc lett. Egyébként szerintem ő nagyon jó színész, csak nem mindig kap jó szerepeket (Heirs, Personal Preferences).
Szeretnék elkezdeni Koreaiul tanulni, úgyhogy ha van valami ötletetek, hogy milyen könyvvel kezdjem, hogyan érdemes, szívesen fogadom a tanácsokat:)
Üdv,
Cs

Szia @csenge_benyei_395 :slight_smile: Ha szeretnél koreaiul tanulni, akkor mindenképpen ajánlom Osváth Gábor koreai nyelvkönyvét. Magyar és nagyon jól leírja az alapokat az induláshoz :slight_smile:

Köszönöm, Colette :slight_smile:

Szia Csenge! Üdv. a csapatban!
Ne aggódj, ha találok egy jó sorozatot, én is képes vagyok hajnalig fennmaradni. Szóval nem vagy egyedül.
Tajvanit és japánt nem nézel? Nekem ott is van sok kedvencem.
Tajvani kedvenceim pl. a Just You, a Rock ‘n’ Road, It’s Started White a Kiss és a folytatása, a They Kiss Again még jobb, Romantic Princess, What is Love, Love Myself or You, Down White Love, Alice in Wonder City, Princess’ Stand In, Smilling Pasta, Down White Love
Koreai zenés: Heartstrings, Trot Lovers, She’s So Lovable, Monstar, I Am Legend, Marry Me, Mary!, The Musical, Dream High
Egyéb kedvenc koreai: My Name is Kim San Soon, Cheongdam-dong Alice, Good Doctor, It’s Okay, That’s Love, Lie to Me, Coffee Prince, Goong, I Hear Your Voice, Master’s Sun, To the Beautiful You, Secret Garden
Japánok: Liar Game, Last Cinderella, Hana Yori Dango, Rich Man Poor Woman, Hana Kimi…
És még biztos egy csomó mindent kihagytam, de ezek jutottak kapásból eszembe.

Szia! Benéztem aide is hosszú idő után, még nem olvastam végig az összes hozzászólást, de gondoltam válaszolok nektek. Először is, köszönöm az üdvözlést, látom, egyre többen járnak erre. ^^ Kicsit rapszodikusan haladok a fordítással, ha rámjön, akkor egy csomót tudok egyszerre megcsinálni, de ha nem, akkor csak ülök fölötte… :stuck_out_tongue: Igen, hallottam a koncertről, voltam is, csak szuperlatívuszokban tudok róa beszélni még mindig, pedig már nem tegnap volt. :smiley: Jaj, és köszönöm a VIXX-et, imádom ezt a számukat - is :smiley:

Sziaaa~ Igazad van, inkább a minőségre próbálok koncentrálni, remélem, azért sikerül, elég jó fordításokat csinálnom vállvonogat ^^ Hm, az énekelés nekem is csak halandzsázva megy, nyugi, úgy is, hogy majdhogynem egész nap a kpopot nyomatom :smiley: Ó, igen, egyébként ők azok, köszönöööm - és hát lehet rám nem fog átragadni ez a mánia, mert én nem nagyon tudom hogyan kell az ilyen bevágásokat csinálnod, nem értek hozzá :smiley: (most látom, hogy tök összevissza mennek az üzeneteim meg a válaszaim, nem értem a szisztémát, remélem, nem lesz nagyon zavaró :blush:) További szép estét~ ^^

Szia! Köszönöm ^^ Jaj, ez de aranyos kép - azért csak szeretem a képbeillesztési mániátokat, főleg, hogy ilyen szép képeket láthatok - :smiley: Egyébként a kedvencem a csapatból N, egy tünemény a drágám, regényeket tudnék róla áradozni :smiley: Te ismered a csapatot? Vagy hallgatsz kpopot? ^^

Szia :slight_smile:

Köszönöm :slight_smile:
Tajvaniakkal próbálkoztam már, a Just You nagyon tetszett, és ezáltal elkezdtem nézni a Fall in love with me-t is , de sajnos az kb a 10. résztől idegesített, meg uncsi volt, úgyhogy abbahagytam. Néztem a Love Myself or You-t is, de azt is meguntam, túl hosszú volt és nem történt semmi :frowning: Legfőképpen az a bajom a tajvani sorozatokkal, hogy nem tetszik a nyelv, és túl hosszú, úgyhogy azt nem fogok nézni szerintem. Habár lehet bepróbálkozok egy Rock’n’Road-dal még, hátha megjön a kedvem.
Japán sorozatokat még nem néztem egyáltalán, csak néhány animét, de annak az ideje is eljön hamarosan, ha átrágtam magam a koraiakon :slight_smile:
A Heartstrings-et most néztem újra, a Trot Loverst meg nem nagyon akarom mert nem szeretem a főszereplőt. Ez a bajom a koreai Liar Games-el is, hogy halálra idegesít a csávó feje. A Monstarban meg a csaj feje :smiley: A She’s so loveble-t elkezdtem, de meguntam. Viszont azt szerintem folytatni fogom. Be fog indulni a történet?
Azokon kívül amiket leírtam nekem nagyon sok volt ami tetszett :slight_smile: A Cunning Single Lady, a Me too, Flower; a To the beautiful you, az Emergency Couple, a Secret Hotel, A Secret Garden, A My GF is a Gumiho, A Shining Inheritence (habár nagyon idegesített már az a gonoszság amit a second lead meg az anyja műveltek…), a You’re all Surrounded, és ami nagy kedvenc volt, az a Marriage, Not Dating. Annyit röhögtem rajta hogy az már fájt. :smiley: És persze az It’s Okay That’s love-ot is imádtam, meg a Master’s Sun-t Gong Hyo-jin miatt.
Azokat, amiket írtál, és még nem láttam, megnézem mindenképpen :slight_smile: Most egyébként a Modern Farmer és a Pride And Prejudice az amit a legjobban várok minden héten, remélem jók lesznek:) Köszönöm az ajánlásokat!

Sziasztok!
Jaj de ürölök, hogy van végre egy kis időm, úgy feldobjátok a napom, már ha csak a kommenteket olvasgatom ^^
@csenge_benyei_395, @varzsazsuzsa_251 üdv a csapatban :smile:
@myra64_2 őszintén szólva a kpopon keresztül jutottam el a doramákhoz, meg úgy általánosságban Ázsiához :smiley: A Vixxet is ismerem, a kedvencem Leo, mert… mert ő Leo. * . *
Egyébként ha minden jól meg 26-a után már aktívabban is tudok majd létezni, remélem tényleg ^^

Szia @Suzanne_!

Szurkolok, hogy aktívabban létezhess, mert hiányzol a köreinkből :slight_smile: Remélem minden a reményeid szerint alakul :smile:

@csenge_benyei_395: Szia Csenge! Csak ajánlani tudom én is az Osváth Gábor féle könyvet. Én is azt használom @szebszisz (Szisz a nővérem, és egy okos húg mindíg hallgat a még okosabb nővérére :slight_smile: ) ajánlására!

Köszönöm:) Megnézem:)
Üdv,
Csenge