^^ Pe viki, despre verzi si uscate ^^

Mi-a placut super mult 1997 (am ras cu pofta la el). Si am in plan sa vad si 1994. Dar dupa ce se termina. Am prea multe seriale incepute :))))

Dramele The Woman Who Married Three Times si Kind Words au primit licenta si pt Europa ^^
Kind Words are premiera la inceputul lui decembrie si avem nevoie de traducatori! ^^

@danylor Ai vazut noul clip al lui GD? http://youtu.be/doFK7Eanm3I ^^
Nu pot sa spun ca sunt fana melodiei - preferata mea de pe noua album e Black, dar ideea clipului mi se pare super originala, si-mi plac foarte mult si creditele de la sfarsit - never forgetting about the fans ^^
Dar acum sunt obsedata in mod special de Ringa Linga a lui Taeyang. O ascult intr-una ┌(¬‿¬)┘

1 Like

@optyk - copilul asta e super talentat. Am vazut abia acum. Ieri mi-a trimis ceva clip cu Seungri sora mea. Eu am fost obsedata de Monster pe vremea cand a aparut. E faina si piesa lui Taeyang. Thanks! (nu prea am timp sa vad ce mai e nou, sora mea ma mai tine la curent, eu tot aici pe viki cat imi permite timpul).

GD… my ultimate bias!

Oare e frumos sa intreb, cati ani ai? kekek

1 Like

@danylor mai conteaza?
@eve_deea : get in line! ^^

1 Like

:))) 23. Tu?

@eve_deea Unnie e chiar unnie…a trecut de “the big 3-0”
@danylor nu te superi ca te-am dat de gol, nu? ^^

Sper si eu ca nu te superi ca am intrebat unnie @danylor. Stii ce se spune, nu? Femeile isi ating apogeul (din toate punctele de vedere) in jurul varstei de 30 de ani.

@optyk - de ce m-as supara?

@eve_deea - am implinit 33 de anisori… cand am avut varsta ta, atunci m-am maritat. Acum ma gandesc la a proiecta cel de-al doilea copil. Hm, nu am niciun regret in viata (poate unele nesemnificative cum ar fi ca n-am ales o facultate care s-ar fi potrivit mai bine pasiunii mele), deci nu ma supara varsta mea. Iar unnie a mea (prima persoana cu care am inceput sa impartasesc pasiunea despre Korea are peste 50 de ani, dar are sufletul tanar si e o super femeie de gasca, de la ea am invatat ca uneori chiar nu exista varsta. Insa as minti sa spun ca nu as vrea sa mai am o data 20 de ani…

E timpul sa votam:
VOTE HERE THE BEST KOREAN DRAMA OF 2013

2 Likes

waaa…fetelor (baieti n-avem, nu?), sa nu scoateti furcile si topoarele dar… oricat de mult imi place mie Heirs, pana in clipa asta nu-mi da senzatia de “cea mai buna drama a anului”. parca Secret, I Hear Your Voice si chiar Scandal m-au “zdruncinat” ceva mai tare…

mai ales Secret, unde spoiler alert - tocmai am aflat ca San, fiul lui Kang Yoo Jeong traieste

Idem.
Heirs este supraapreciat. Au nume mari in distributie, dar subiectul este reciclat.

Secret aduce ceva nou. Protagonista nu este eterna mironosita, fiindca ea a mintit, dupa cum bine zice chiar ea “Si eu am fost acolo”, a mintit si la proces si pe urma a avut tupeul ^^ sa se indragosteasca de iubitul victimei. o

Imi place topul in general, dar as schimba prima pozitie… l-as trimite pe “Heirs” undeva sub “Marry him if you dare”. In rest e ok. “Master’s Sun” e pe primul loc in topul meu (in conditiile in care n-am vazut inca “Secret”… deci ordinea se mai poate schimba) :smiley:

Secret si Master’s Sun merita toata atentia mea! Dar am mai votat vreo 2… pt ca oricum nu va decide votul meu de unul singur…

My korean drama & movie list

Si nu e tocmai complet…

1 Like

Si eu cred ca Heirs ar trebui sa fie undeva mai jos. Sunt de parere cu @optyk Secret si I hear your voice au fost printre cele mai bune drame, dar in loc de Scandal, as mentiona Master’s Sun ptr ca chiar a fost o drama diferita si amuzanta in acelasi timp.
Sa vedem ce ni se pregateste in 2014 ^^

Daca in final as avea de ales intre Master’s Sun si Secret, cred ca m-as abtine de la vot, nu as putea da click pe niciunul din aceste titluri. Exact asa cum nu fac diferenta intre cei doi actori favoriti… ca de placut imi plac mie multi, dar am doi care sunt favorizati la propriu. :smile: PPP
Si I hear Your voice mi-a placut, dar nu pot sa spun ca WOW… fiecare cu genul sau. Si Marry Him e fain, dar sunt si au fost si mai bune. Un vot am dat si la When a man loves, doar asa de dragul lui oppa. Serialul a lasat un gust amar din cauza acelui personaj feminin incredibil de “nemaipomenit de nerusinata” kekek

eu folosesc mydramalist.com ca sa tin evidenta (。◕‿◕。) mai e cineva pe-acolo?

doamne, da laudat mai e acest Master’s Sun. nu pot sa ma pronunt pt ca habar n-am despre ce e vorba, nu l-am vazut. dar incep sa cred ca ar fi timpul…

Master’s Sun a fost superb.

So Ji Sub [mai tineti minte costumul ala rosu!? Parca a fost chiar in ep.1] si Gong Hyo Jin, care sincer mie una imi place cum joaca, nu stiu de ce dar am impresia ca este un fel de underdog la popularitate…

Pe So Ji Sub l-am vazut prima oara in “A Thousand Years of Love” [2003], iar pe Gong Hyo Jin in “Biscuit Teacher and Star Candy” [2005, serial cu Gong Yoo ]

2 Likes