RoVikiTrad [Traducatori - Incepatori] - Romanian Subtitling "School"

Noi, partea a 5-a. Daca nu vrea nimeni, incerc eu si partea a 3-a desi am strans cam multe. Pai le-am tradus eu. Cred ca nu am gasit o linie dar o caut. Poti sa consideri terminata si aceasta parte.

1 Like

Dar voi trebuie sa traduceti partea a 4a.
Faceti partea a 5a doar daca puteti, daca nu, lasati-o altei echipe.

Nu am uitat de ea. Dar, fiind doua, poate ne descurcam.

Partea a cincea a episodului cu numarul 18, am tradus-o eu.
@morico , acum este a ta. Daca vei gasi greseli ( si sigur vei gasi), te rog sa le corectezi tu daca ai timp. Eu nu ma mai intorc la ea. Multumesc.

Pot sa aleg eu in locul supervizoarei mele? Ea are foarte multe proiecte si este destul ocupata in perioada asta.

Pai eu a facut partea a 5-a, coechipierul meu are partea a 4-a si a ramas partea a 3-a.

@eve_deea Ia partea a 3a. Cum ti-a spus si aruba77, este singura ramasa.
@aruba77 Am inteles. Ma apuc de ea acum.

Acum o intrebare: Voi aveti probleme cu accesul pe viki? Nu ma lasa sa ma loghez, doar aici pe forum

Ok. Voi traduce eu partea 3 din 18 :smile:

La mine merge

Gata, si-a revenit, a trebuit sa curat cache-ul. De la pc-ul meu era problema.

Ha! Eu am tot timpul probleme cu ‘‘tehnica’’ iar copilul nu mai vrea sa ma invete.:)))
Ca sa vezi, inca mai trebuie sa ‘‘fur’’.

Am terminat si episodul 10 din Swallow the sun, iar dragalasa mea supervizoare, Tinuk mi-a permis sa trec la un alt episod. Problema este ca nu stiu la care. Este bine daca traduc episodul 15?

partea 6 e tradusa si corectata.
@danylor droonn a mea a ajuns deja pe la ep 30. eu sunt cu editatul pe la 26. dupa ce terminam tot, ce facem?

@da, EP. 15 pentru ca 14 l-a inceput ioan.

Vb pe privat.

Buna seara tuturor.

Buna, Ioan.

Hellu!
Asta-i premiera mondiala, in sfarsit avem si noi un baiat pe forum =))
@danylor dany, ioan al meu are peste 3000 de linii, vreau sa-i fac recomandare pt QC, poti sa-i faci si tu, te rog?

Call! Am sa o fac chiar acum.


@ioan_t & @droonn - ati fost recomandati pentru statutul de QC. Sa il primiti oficial la propria cerere sau la recomandare, sunt doua lucruri diferite. Staff-ul viki va retine faptul ca ati fost recomandati, deci sper sa va bucurati de statut si sa retineti ca dupa 6 luni de inactivitate vi se va retrage automat. QC are multe avantaje, bucurati-va din plin de acest statut alaturi de noi si familia minunata din cadrul comunitatii viki.
Above all, droonn devine foarte curand “absolventa” al acestui proiect. Felicitari!