Türkçe Bölümü

Continuing the discussion from Türkçe altyazı bölümüne hoşgeldiniz :slight_smile::

hayatım

1 Like

Selam kızlae

selam uzun zaman oldu :slight_smile:

selam vikide kızların sayısı azalınca erkek çeviri yapanlar ortaya çıkmış .sevindim bile. en azından bir kaç kişide olsa çeviri yapıyorlar diye…

Herkese yeniden merhaba. :-):slight_smile:

@laylays unnim merhabaaaa… Türkçe Bölümündeki ilk ba$ligi senin açman lazimdi, kusura bakma :-(:frowning: Seni çooook özledim beennnn <3<3

@canansamyeli sen nerelerdesin yahu??? Yüzünü gören cennetlik.

@nisanus erkek çevirmen mi?? OzzY ile tani$tim ama O uzun zamandan beri varmi$ zaten, ba$ka da erkek bilmiyorum dogrusu, e güzelmi$. Demek K-dma seyreden erkekler de varmi$ :-):slight_smile:

GErçekten ne kadar uzun zaman oldu, yeni viki yüzünden Türkçe seyreden var mi yok mu bilemiyoruz ki.
Yorumlarimiz ingilizcelerin arasinda kayboluyor cik cik cik…

merhabalar bende yeni başlayan acemi bir çevirmenim

Merhaba,
yeni bir eve taşındım ve altyapıda problem olduğu için hala internet bağlanmadı :frowning: Yakında internet problemim çözülecek gibi… Yeni vikiyi hiç bilmiyorum?! hala çeviri yapıyor musunuz?

Aaaa @mocha81 nasilsin??? özlettin kendini :-):slight_smile:

Valla çeviri yapilan diziler var, @laylays unnim daha iyi bilir ama sanirim Türkler’den eskisi gibi rabet yok viki’ye…

Ben hiç bir dizide çeviri yapmiyorum $ahsen, o yüzden bilmiyorum ama izledigim dizilerde gördügüm kadariyla, genel anlamda Türkçe çeviriler çok kötü ya da izleyicilerden destek gelmedigi için 3-5 bölümde birakiliyor.
Eskisi gibi gelip kanalda yorum yapan, destek veren veya takip eden güzel bir izleyici grubu yok dogrusu.

Burada bile baksana hiç kimse gelip bir $eyler yazmiyor…

Merhaba ve hoşgeldin, umarım viki’yi seversin. ^^

Merhaba, umarım yakın zamanda internet problemine çare bulabilirsin. Yeni viki’nin düzeni biraz değişik ama (bence) eskisine kıyasla daha kullanışlı, o yüzden alışmanın uzun süreceğini sanmıyorum. Şu aralar aktif olarak çeviri yapan pek kimsenin olduğunu düşünmüyorum, varsa da ben görememişim. Ben de yapmıyorum açıkçası. Bir proje bulmuştum ama tek çevirmen olarak biraz debelendikten sonra tembelliğime yenik düştüm. :smiley: Umarım yakında bu durum değişir.

Merhaba arkdaşlarda bende burada yeni sayılırım. Sizleri burda bulabilmem çok güzel . Çok sevindim. Aktif olanların çok az olduğunu duydum ben buraradayım. Herhangi bir projeniz olursa ilgilenip elimden geleni yapabilirim.

@mervegl Merhabaaa!!! ho$geldin :-):slight_smile:

Eger yeni proje olursa muhtemelen ya da umarim burada payla$$ilir. Böylece haberdar olabiliriz hepimiz :-):slight_smile:

Ne zamandir viki’desin?

Selam… bugün itibariyle internetim aktif oldu. Internetsizlik çok fena bunalıma girmek üzereydim :))) Sizler nasılsınız? Sohbet kalmamış burada dediğin gibi. Yalnız bana bi mail atmışlar çeviri yapmazsan QC badge geri alırız diye. O yüzden benim acilinden çeviri yapmam lazım!!! Yeni çeviri kurallarını da bilmiyorum takıldığım seyleri sizlere soracagım artık :slight_smile:

@mocha81 harikaaaaa!!! ben de senin internetinin geri gelmesini bekliyordum :-):slight_smile:

takildigin her$eyi sorabilirsin :-):slight_smile: valla ben de bir iki projeye moderator olacagim herhalde ama ufak efek projeler seçiyorum. Onlarda bana yardimci olabilirsin ;-):wink: haha böylece badge’ini korumu$ olursun… istersen tabii :smile:
Biraz baktin mi yayinlanmakta olan dizilere falan??? hangilerini begendin?

Ben Master’s Sun’a bakiyorum $u an So Ji Sub ba$rolünde :slight_smile:

Bir de Le Jun Kai diye mini bir dizi var. Onu seyrettim, gayet güzeldi. Tavsiye ederim.

bir çok kanalda Türkçe moderator olmadan çeviriler yapiliyor, bölümlerin çogu yarim birakiliyor. Bugün biraz dolandim yeni dizilerde falan hepsininde bu sorun var.

Bence çeviri kurallari olu$tursak çok iyi olur. Nasil çeviri yapilmali, bir çok dilin kanalinda var bu tür $eyler…

Ne dersinizzz???

User_founder’daki bütün Türkçe çevirmenlerine mesaj attim gelip foruma katilsinlar diye…

Umarim hepsi gelip aktif bir payla$imda bulunurlar :-):slight_smile:

(post withdrawn by author, will be automatically deleted in 24 hours unless flagged)

Teşekkürleeeer. :slight_smile: evet burayı bilmiyordum böyle bir yerin olmasına çok sevindim burada :slight_smile: 3 ağustostan beri

Merhabaaaa :slight_smile:

Selam millet! :smiley:

Şu anda “I hear your voice” izliyorum. bitmemiş dizileri izlemeye başlamıyorum ama çevirilere yardım ederim bana söylemeniz lazım… My little bride filmi çevrilmeye başlanmış ama bitmemiş ona bakayım dedim ama çeviri yapmak çok zor gibi geldi eski vikide bütün konuşmaları açıp çevirebiliyordum şimdi böyle bir seçenek yok mu? umarım vardır sadece ben görememişimdir ???

Merhabalar :slight_smile: